سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

دستگیری 24 شکارچی غیرمجاز در پناهگاه حیات‌وحش میانکاله - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگیری 24 شکارچی غیرمجاز در پناهگاه حیات‌وحش میانکاله

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست مازندران گفت: 24 شکارچی غیرمجاز در پناهگاه حیات‌وحش میانکاله و آشوراده طی عملیاتی غافلگیرانه توسط یگان حفاظت این اداره‌کل دستگیر شدند.

دستگیری 24 شکارچی غیرمجاز در پناهگاه حیات‌وحش میانکاله

ناصر مهردادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری با اشاره به اینکه طی 24 ساعت گذشته اقدامات مختلفی از سوی اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست مازندران و واحدهای شهرستانی در سطح مناطق حفاظت شده شکار ممنوع و آزاد استان به انجام رسیده است، اظهار کرد: در شرق استان و حوزه استحفاظی در شهرستان گلوگاه، ماموران اجرایی موفق شدند چهار متخلف را در منطقه ساحلی تالاب میانکاله به همراه یک فروند قایق موتوری 115، 20 رشته دام و یک‎هزار و 750 قطعه ماهی کفال کشف و ضبط کنند.

وی اضافه کرد: در پناهگاه حیات‌وحش میانکاله و آشوراده نیز طی عملیاتی غافلگیرانه از سوی یگان حفاظت اداره‌کل و ماموران شهرستان بهشهر 24 شکارچی غیرمجاز که از محل نگهداری قایق‌های شکارچیان از استان گلستان وارد آشوراده شده بودند به همراه 24 قبضه سلاح شکاری دستگیر شدند، 36 قطعه از انواع پرندگان مهاجر نیز کشف شد.

این مسئول با بیان اینکه در غرب استان نیز ماموران اجرایی اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان چالوس موفق شدند، سه شکارچی متخلف را در منطقه حفاظت شده دستگیر کنند، افزود: این شکارچیان در منطقه جنگلی چهارباغ به همراه سه قبضه سلاح از جمله دو اسلحه دولول، یک اسلحه گلوله‌زنی و 17 عدد فشنگ کشف و ضبط شد.

مهردادی تصریح کرد: در شهرستان نور نیز ماموران یگان حفاظت محیط‌زیست شهرستان نور موفق شدند یک قبضه اسلحه گلوله‌زنی قاچاق را در منطقه نج بلده کشف و ضبط کنند.

مهردادی در پایان گفت: در بابل نیز ماموران اجرایی موفق شدند یک قبضه اسلحه قاچاق و دو قبضه اسلحه غیرمجاز به همراه سه طاقه قرقاول و یک قطعه توکای جنگلی را از شکارچیان غیرمجاز کشف کنند.