جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

دستگیری 22 شکارچی غیرمجاز در میانکاله - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگیری 22 شکارچی غیرمجاز در میانکاله

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست بهشهر از دستگیری 22 شکارچی غیرمجاز در پناهگاه حیات‌وحش میانکاله خبر داد.

دستگیری 22 شکارچی غیرمجاز در میانکاله

زمان‌رضا احمدی در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان بهشهر، گفت: صبح امروز 22 شکارچی غیرمجاز در یک عملیات غافل‎گیرانه توسط یگان حفاظت محیط‌زیست مستقر در پناهگاه حیات‌وحش میانکاله منطقه آشوراده دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه از متخلفان نیز 22 قبضه اسلحه شکاری، چهار فروند قایق و 34 قطعه انواع پرنده مهاجر شامل چنگر، مرغابی و باکلان کشف و ضبط شده است، افزود: این متخلفان اهل استان گلستان هستند که در روز اما در داخل مناطق حفاظت‎شده اقدام به شکار کردند.

رئیس اداره محیط‌زیست بهشهر با اعلام اینکه طبق دستورالعمل سازمان حفاظت محیط‌زیست، شکار پرندگان مهاجر از گونه‌های آنقوت، تنجه، خوتکا، فیلوش، غاز خاکستری، چنگر و اردک سرسبز در مناطق آزاد مانعی ندارد، اضافه کرد: شکار در مناطق حفاظت‎شده، پناهگاه‎های حیات‌وحش، پارک ملی و اثر طبیعی ملی ممنوع است، لذا با توجه به اینکه میانکاله نیز از مناطق حفاظت‎شده و پناهگاه‎های حیات‌وحش ایران و جهان بوده و هرگونه شکار در این منطقه ممنوع است.

این مسئول در پایان گفت: شکارچیانی که دارای جواز حمل سلاح و مجوز شکار هستند، می‎توانند در روزهای پنج‎شنبه و جمعه تنها در مناطق آزاد، در هر روز حداکثر چهار پرنده شکار کنند و بیش از این تعداد، تخلف محسوب می‎شود.

به گزارش فارس، نخستین گروه از پرندگان زمستان‎گذران آبزی و کنارآبزی، 20 شهریورماه سال‎جاری در تالاب بین‌المللی میانکاله فرود آمدند و به‎طور میانگین، هرساله جمعیت این مهاجران به 500 هزار قطعه می‎رسد.