رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

دستگیری کلاهبردار 12 میلیارد ریالی در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگیری کلاهبردار 12 میلیارد ریالی در آمل

فرمانده انتظامی شهرستان آمل از دستگیری کلاهبردار 12 میلیارد ریالی در این شهرستان خبر داد.

دستگیری کلاهبردار 12 میلیارد ریالی در آمل

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از پایگاه خبری پلیس، ولی‌الله گنجیان‌مقدم گفت: در پی کسب خبر از منابع و مخبران مبنی بر اینکه فردی با شگرد متقلبانه با انگیزه مجرمانه اقدام به افتتاح حساب برای افراد بی‌سواد و ناآگاه‌ در سطح بانک‌ها کرده و از این طریق برای آنها دسته چک اخذ می‌کند، بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع و به منظور جلوگیری از ادامه فعالیت مجرمانه و کلاهبرداری متهم، پلیس آگاهی شهرستان آمل با تشکیل تیمی مجرب شناسایی و دستگیری کلاهبردار را آغاز کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان آمل تصریح کرد: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد فرد کلاهبردار با خرید دسته چک‌های امضا شده از افراد اقدام به کلاهبرداری در سطح استان‌ای مختلف از طریق خرید مواد غذایی،‌ لبنیات و صدور چک‌های خالی از وجه و بلامحل می‌کند.

این مسئول گفت: ماموران پلیس آگاهی پس از اقدامات اطلاعاتی محل اختفا این فرد را شناسایی کرده و با هماهنگی قضایی در یک اقدام عملیاتی متهم به نام سعید- ی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

گنجیان‌مقدم تصریح کرد: در بازجویی‌های فنی پلیس متهم تاکنون به کلاهبرداری مبلغ 12 میلیارد ریال با استفاده از اعتمادسازی و صدور چک‌های بلامحل در سطح شهرستان گرگان، شیراز، لرستان و مشهد کرده و در این بین تعدادی مال‌باخته با مراجعه به مقر پلیس او را شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان آمل گفت: متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی راهی مراجع قضایی شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: پلیس با اشراف اطلاعاتی به جاعلان و کلاهبرداران اجازه سوء‌استفاده را نخواهد داد و فضا را برای آنها ناامن می‌کند.