جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹

دستگیری متخلفین شکار و درمان قوهای زخمی در محمودآباد - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگیری متخلفین شکار و درمان قوهای زخمی در محمودآباد

مامورین یگان حفاظت محیط زیست محمودآباد با همکاری مامورین نیروی انتظامی این شهرستان موفق شدند تعدادی از متخلفین شکار را دستگیر نمایند.

دستگیری متخلفین شکار و درمان قوهای زخمی در محمودآباد

مامورین یگان حفاظت محیط زیست محمودآباد با همکاری یگان نیروی انتظامی در حین گشت و کنترل از مناطق استحفاظی بویژه آببندانهای روستای علی آباد بیشه کلا،شاه کلا،حاجی کلا و زنگی کلا موفق شدند هفت نفر از متخلفین شکار را به همراه پنج قبضه اسلحه شکاری مجاز و دو قبضه اسلحه قاچاق دستگیر و به مراجع قضایی معرفی نمایند.
همچنین پنج قطعه قو که در اثر برخورد با سیم برق مصدوم شده بودند توسط مامورین این اداره در حال مداوا می باشند تا پس از بهبودی کامل، رهاسازی شوند.
لازم بذکر است قوهای فریاد کش هر ساله در دسته های بزرگ به مناطق تالابی شهرستان محمودآباد و فریدونکنار مهاجرت نموده و تعداد آنان گاهی به 5هزار قومی رسد که در حال حاضر سه هزار قطعه قو در سرخرود زیست می کنند.
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست مازندران همچنین سه شکارچی متخلف به جهت اقدام به شکار یک دلیجه و یک قرقاول دستگیر شدند.
مامورین یگان حفاظت محیط زیست اداره پارک ملی و پناهگاه حیات وحش کیاسر در حین گشت و کنترل از حوزه استحفاظی موفق شدند سه شکارچی متخلف را به همراه سه قبضه اسلحه ساچمه زنی و از جمله یک قبضه اسلحه قاچاق و یک بهله دلیجه از پرندگان شکاری حمایت شده و یک طاقه قرقاول دستگیر و به مراجع قضایی معرفی نمایند.