رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

دستگیری قاچاقچیان چوب درخت افرا در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگیری قاچاقچیان چوب درخت افرا در آمل

وحید خلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل بیان داشت: جنگل‌های شمال کشور یکی از بی‌نظیرترین جنگل‌های دنیا محسوب می‌شوند که گونه‌های مختلف و کمیابی از درختان در این جنگل‌ها مشاهده می‌شود.

وی ادامه داد: همه باید در حفظ و مراقبت از جنگل‌ها مقابل قاچاق‌چیان و سودجویان طبیعت کوشا باشیم و مردم روستاهایی که در مجاورت جنگل قرا دارند، به همراه مسئولان روستایی بیش از گذشته حامی ما باشند.

خلیلی با اعلام اینکه باتوجه به وجود و زیست گونه‌های منحصر به فرد درختی حفاظت از آنها امری ضروری است، یادآور شد: با توجه به اهمیت زیاد جنگل‌ها تعداد درختان و مساحت جنگل‌ها چندان زیاد نیست و حتی کمتر نیز می‌شود.

خلیلی با تاکید بر اینکه در آمل به دلیل داشتن بخشی از جنگل‌های شمال، قاچاق بیشتر گزارش می‌شود، خاطرنشان کرد: طی چند شب گذشته یک گروهی از قاچاق‌چیان درختان در منطقه پشت پارک جنگلی میرزاکوچک خان آمل شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آمل با اعلام اینکه در این امر ماموران زیادی از این اداره تلاش و کوشش داشتند، گفت: با نگهبانی و تعقیب، قاچاقچیان چوب‌ها حدود ساعت سه بامداد دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه در این دستگیری سه نفر از قاچاقچیان شناسایی شده و مقادیری از چوب درخت افرا نیز توقیف شد، گفت: در این بین یک خودروی سواری نیسان و یک خودروی سواری پژو به همراه سه دستگاه اره موتوری و ادوات قطع درختان توقیف شد.

به گفته این مسئول، قاچا‌چیان با تشکیل پرونده تخلف به مراجع قضایی تحویل داده می‌شوند.