سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۶ مرداد ۱۴۰۰

دستگیری عاملان شرارت و ناامنی در شهرستان نور - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگیری عاملان شرارت و ناامنی در شهرستان نور

در گزارش امروز مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی مازندران به خبرگزاری ایرنا آمده است، سرهنگ ˈولی الله گنجیان مقدم ˈ گفت : در پی کسب خبری از منابع خبری مبنی بر اختفاء دو متهم تحت تعقیب مراجع قضائی به نام های ˈ مهدی – سˈ و ˈ بهنام- قˈدر یکی از ویلاهای رستمرود این شهرستان موضوع در دستور کار ماموران انتظامی کلانتری 13 این شهرستان قرار گرفت .

وی افزود : ماموران پس از انجام هماهنگی های قضایی در اقدامی غافلگیرانه وعملیاتی ضربتی موفق شدند متهمان را دستگیرکنند .

سرهنگ گنجیان خاطر نشان کرد : در بازرسی از محل اختفای متهمان که دارای سوابق متعدد شرارت و تیراندازی در شهرستان نوشهر و تحت تعقیب مراجع قضائی این شهرستان بوده اند یک قبضه سلاح شکاری هشت تیر ، چهار عدد فشنگ و یک قبضه تبر کشف شد .

فرمانده انتظامی شهرستان نور در خاتمه تصریح کرد : پلیس همواره سدی مستحکم در برابر فرصت طلبان و افراد شرور که شرارت و بزهکاری را راهی برای کسب درآمد و شهرت قرار داده اند ایستاده وهرگز اجازه خودنمایی به چنین افرادی را نخواهد داد.

گزارش دیگر این مرکز حاکی است با تلاش ماموران پلیس آگاهی شهرستان چالوس استان مازندران، اعضای یک باند حرفه ای سرقت قطعات و اموال داخل خودرو در این شهرستان شناسائی و دستگیر شدند.

براساس این گزارش در پی وقوع چندین فقره سرقت اموال و قطعات داخل خودرو در شهرستان چالوس، ماموران پلیس آگاهی این شهرستان موفق به شناسائی و دستگیری سارق حرفه ای قطعات خودرو به نام ˈق – نˈ در این شهرستان شدند.

متهم پس از انجام تحقیقات اولیه به سرقت اعتراف و طی حکمی از سوی مراجع قضائی روانه زندان شد. ولی با توجه به ادامه روند سرقت قطعات داخل خودرو در این شهرستان، ماموران تحقیقات پلیسی را از متهم فوق از سر گرفتند.

متهم در تحقیقات تکمیلی به 45 فقره سرقت با همکاری دو نفر از همدستانش به نام های ˈح –کˈ و ˈم – شˈ اعتراف کرد.

این گزارش همچنین حاکی است، در اقدامی عملیاتی هر دو همدست متهم نیز دستگیر و به سرقت های انجام شده در این شهرستان اعتراف کردند و متهمان پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی و موضوع در دست بررسی است.

همچنین سارق اموال داخل خودرو در چالوس پس از دستگیری به 13 فقره سرقت اموال وقطعات داخل خودرو در این شهرستان اعتراف کرد .

در اجرای طرح مبارزه با سرقت های خرد در شهرستان چالوس ، ماموران انتظامی این شهرستان با بکارگیری منابع اطلاعاتی موفق به شناسائی ودستگیری فردی به نام ˈ مهدی – ف ˈ شدند .

متهم که دارای سوابق متعدد کیفری و از جمله سرقت بوده ، در تحقیقات به عمل آمده به 13 فقره سرقت اموال و قطعات داخل خودرو در این شهرستان اعتراف کرد .

درادامه این گزارش آمده است ، ضمن هماهنگی با مراجع قضائی در بازرسی از محل اختفای نامبرده تعدادی اموال و مدارک مسروقه متعلق به مالباختگان کشف شد .

این گزارش حاکی است ، فرماندهی انتظامی شهرستان چالوس از ابتدای اجرای طرح مبارزه با سرقت در این شهرستان توانسته با اجرای چندین مرحله از طرح ارتقای امنیت اجتماعی ومبارزه با سرقت ضمن کاهش 28 درصدی آمار سرقت در این شهرستان به موفقیت های قابل توجهی نیز دست یابد .

توصیه های پیشگیرانه پلیس به شهروندان

1- پارک شدن خودرو در محیط های خلوت و تاریک و یا در یک نقطه به مدت طولانی که زمینه را برای ارتکاب عمل مجرمانه از طریق بازکردن قفل ها، بریدن زنجیر، قطع دزدگیر و خنثی کردن سایر تجهیزات ایمنی فراهم می کند.

2- رها شدن خودرو با در باز یا شیشه های پایین و بعضا قرار داشتن سوئیچ بر روی آن

3- بی توجهی مالکان خودروها نسبت به قفل نمودن در خودرو و استفاده از تجهیزات بازدارنده در پارکینگ منزل

4- وجود اشیاء لوکس و اسناد و مدارک در داخل خودرو

لازم به ذکر است ، آشنایی با فرصت های مختلفی که سارقان حرفه ای و غیرحرفه ای برای انجام عمل مجرمانه ی خود مترصد به دست آوردن آن ها هستند، نقش مهم و اساسی در کاهش این جرم دارد.