سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

دستگیری از نیازمندان در ایام نوروز ضروری است - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگیری از نیازمندان در ایام نوروز ضروری است

رئیس دانشکده علوم قرآنی آمل با اعلام اینکه مومن نباید از اطرافیان خود غافل باشد، گفت: در ایام عید به دستگیری از نیازمندان بپردازیم.

دستگیری از نیازمندان در ایام نوروز ضروری است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، حجت‌الاسلام سید معصوم حسینی چهارشنبه شب در نشست با مسئولان شهری، اظهار کرد: مسولان در جامعه اسلامی باید در کنار یکدیگر با تعامل و همدلی به فکر عمران، آبادانی و گره‌گشایی از کار مردم باشند.

وی افزود: همه ما در کنار یکدیگر زندگی داریم و نسبت به هم مسئولیم هر چند امام علی (ع) در کتاب بزرگ نهج‌البلاغه بسیار به همنشینی بزرگان اشاره کردند ولی در کنار بزرگان تاکید داشتند که باید به افراد قشر پایین جامعه هم نگاه محبت‌آمیز داشته باشیم.

رئیس دانشکده علوم قرآنی آمل با اشاره به اینکه مومن باید در چشم مومن دیگر بزرگ جلوه کند، تصریح کرد: نباید همه نگاه‌مان به پست، مقام و شهرت خود و دیگران باشد زیرا میز و پشت ماندگار نیست و رفتنی است.

این مسئول با اعلام اینکه همه انسان‌ها نسبت به هم حق دارند و باید از صمیم قلب به یکدیگر مهر بورزیم، بیان کرد: دوستی مومنان در کنار یکدیگر باعث نزدیکی قلوب شده و محبت آنها باعث شده تا همدیگر را عزیز بدارند.

حسینی با تاکید بر اینکه در ایام شب عید هستیم و نباید از نزدیکان و اطرافیان خود غافل باشیم، خاطرنشان کرد: باید به فکر همسایگان باشیم زیرا با توجه به وضعیت مختلف اقتصادی همه افراد دچار مشکلاتی هستند ولی افرادی در جامعه وجود دارند که پول تهیه لوازم اولیه زندگی را ندارند و در خرید وسایل مورد نیاز ناتوانند.

وی با اشاره به اینکه دنیا در حال رشد و تکامل است و با پشتی و بلندی همراه خواهد بود، متذکر شد: برخی از حوادث و اتفاقات اطراف‌مان امتحان الهی است و در روزهای پایان سال دستگیری از نیازمندان در اولویت امورمان جای گیرد.

رئیس دانشکده علوم قرآنی آمل خاطرنشان کرد: می‌توانیم با کمک‌های مالی در حد توان دل یک مومن را به دست آورده و شاد کنیم.

این مسئول با اشاره به اینکه در بهار علاوه بر طبیعت همه سرزنده می‌شوند، بیان کرد: طبیعت بخیل نیست و همه هستی خود را به ما ارزانی می‌کند پس در مقابل ما نیز باید اهل سخاوت باشیم.