جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

دستگاه های اجرایی برای مقابله با هرگونه حوادث طبیعی آمادگی داشته باشند - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگاه های اجرایی برای مقابله با هرگونه حوادث طبیعی آمادگی داشته باشند

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی نبییان روز چهارشنبه در نشست اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مازندران که با حضور استاندار مازندران در شهرستان عباس آباد در حال برگزاری است، گفت: بحث ذخیره سازی سوخت نوع دوم نیز به همه دستگاه ها ابلاغ شده که باید به طور جدی مدنظر قرار گیرد.

معاون عمرانی استاندار مازندران تاکید کرد: البته کمبودهایی از لحاظ امکانات داریم و برای حل این موضوع نیز باید امکانات موجود را به درستی مدیریت کنیم.

وی در ادامه گفت: در جهان 43 حادثه طبیعی شناسایی شده که 31 مورد از این حوادث در ایران رخ می دهد و از این میزان نیز 16 مورد در استان مازندران به وقوع می پیوندد.

نبییان تصریح کرد: از ابتدای سال 93 در شهرستان رامسر در مجموع 1555 میلیمتر، در نوشهر 1155 میلیمتر در گلوگاه 569 میلیمتر و در دشت ناز 400 میلیمتر بارندگی داشته ایم. و از مهر ماه سال جاری نیز این میزان بارش در رامسر 1345، در نوشهر 911، در دشت ناز 191 و در گلوگاه 251 میلیمتر بوده است.

معاون امور عمرانی استانداری مازندران تصریح کرد: این نعمت الهی بر ما وارد شده است که باید با مدیریت درست بتوانیم از مواهب آن استفاده کنیم و گامی رو به جلو برداریم.

وی تصریح کرد: امسال امیدواریم با مدیریت بهتر بتوانیم مشکلاتی را که سال های گذشته ایجاد شده نداشته باشیم. جلساتی در این خصوص داشته ایم و برخی اقدامات را انجام داده ایم و بقیه اقدامات نیز پس از جلسه امروز مورد توافق قرار گرفته و صورتجلسه می شود تا شاهد حوادث ناگوار نباشیم.

نبییان با تاکید بر ضرورت ادامه لایروبی انهار و رودخانه ها در سطح استان توسط شهرداری ها، تاکید کرد: دستگاه های اجرایی با بسیج تجهیزات گام های رو به جلو برداشته اند و باید اطلاع رسانی در این خصوص صورت گیرد و رسانه ها باید کمک کار دستگاه های اجرایی در این مسیر باشند.

وی در ادامه از بانک ها خواست که موضوع استمهال وام های خسارت دیدگان از حوادث طبیعی را در دستور کار خود قرار دهند و گفت: مصوبات دولت در این زمینه باید اجرا شود.

معاون امور عمرانی استانداری مازندران پیشگیری از بحران و آمادگی با مقابله با حوادث طبیعی را ضرورتی اجتناب ناپذیر دانست و اظهار داشت: باید قبل از وقوع حادثه آمادگی های لازم را برای آن کسب کنیم تا کمترین آسیب را ببینیم.

{jcomments off}