رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

دستگاه قضایی با برهم زنندگان امنیت در جامعه برخورد می کند - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگاه قضایی با برهم زنندگان امنیت در جامعه برخورد می کند

حجت الاسلام والمسلمین  حسین طالبی روز دوشنبه در نشست مسوولان حوزه های قضایی استان در ساری خواستار برخورد جدی با برهم زنندگان امنیت و نظم در جامعه شد.

وی با تبریک هفته وحدت ، میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع) ، این ایام را فرصتی مناسب برای همدلی بین مسوولان همسو با برقراری آرامش ، امنیت و عدالت در جامعه دانست و افزود : در هیچ جامعه ای بدون ایجاد امنیت عدالت برقرار نمی شود و امنیت است که بستر رشد و توسعه را فراهم می کند.

رئیس کل دادگستری مازندران با بیان اینکه برخی به دنبال منحرف نمودن افکار عمومی جامعه هستند ، گفت : باید با کسانی که مردم را از مسیر اصلی هدایت و رشد گمراه می کنند با جدیت و هوشیاری کامل برخورد شود.

وی با اشاره به اینکه امنیت لازمه اجرای عدالت در جامعه است ، افزود : در واقع مبارزه با هرگونه پلیدی اجتماعی از جمله ترویج اعتقادات نادرست از وظایف اصلی دستگاه قضا است و قاضی باید چنین پرونده هایی را به صورت کامل موشکافانه پیگیری و رسیدگی کند.

طالبی یکی از شاخصه های جوامع پیشرفته را سلامت عنوان کرد و گفت : رعایت بهداشت و سلامت نه تنها در آموزه های دینی ما بلکه در مجموعه قوانین کشور نیز به صراحت پیش بینی شده است.

وی افزود : با توجه به این که قانون ، مجازات سنگینی را برای این امر پیش بینی کرده است، برخورد نیز باید قاطعانه و بازدارنده باشد و در حفظ سلامت و بهداشت عمومی منافع جامعه لحاظ شود.

او با تاکید بر این که دستگاه قضا حافظ امنیت مردم است ، اجرای حدود الهی و همچنین مبارزه با متجاوزان به جان ، مال و نوامیس مردم را از اولویت های این دستگاه عنوان کرد و گفت : با افرادی که با توزیع مواد مخدر و مشروبات الکلی امنیت و سلامت جامعه را زیر سووال می برند باید با جدیت برخورد شود و باید با پاک سازی محیط اجتماعی مردم را نسبت به نظام و تشکیلات قضایی امیدوار کنیم.