جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

دستگاه‌های اجرایی مکلف به همکاری در سرشماری کشاورزی هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

دستگاه‌های اجرایی مکلف به همکاری در سرشماری کشاورزی هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، علی احسانی در جلسه سرشماری عمومی کشاورزی اظهار داشت: با توجه به اینکه سرشماری در کشور هر 10 سال یک بار انجام می‌شود، دقت و دریافت آمار دقیق از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه منبع اصلی آمار و اطلاعات در سرشماری کشاورزی بهره‌برداران هستند، گفت: سازمان جهاد کشاورزی باید همکاری هرچه بیشتری را در اجرای سرشماری کشاورزی با دهیاران و شوراهای سلامی در روستاها داشته باشد.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار مازندران یادآور شد: امکانات خودرویی و لجستیک باید فراهم شود و هیچ‌گونه مشکلی در این زمینه نباید وجود داشته باشد.

وی بر اهمیت اطلاع‌رسانی در سرشماری کشاورزی سال 93 تاکید کرد و اظهار داشت: باید از همه ظرفیت‌ها در اجرای هرچه بهتر سرشماری در استان استفاده شود.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار مازندران تصریح کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی مکلفند تمام امکانات و وسایل نقلیه را در اختیار مرکز آمار قرار دهند و هیچ‌گونه کوتاهی از هیچ دستگاه اجرایی قابل پذیرش نیست.

مدیرکل آمار و اطلاعات استانداری مازندران نیز اظهار داشت: مازندران به عنوان قطب کشاورزی در کشور مطرح است و دارای رتبه نخست ارزش افزوده در کشور بوده و بیش از 10 درصد ارزش افزوده کشور در بخش کشاورزی مازندران است.

وی تصریح کرد: 24 درصد تولید ناخالص داخلی مربوط به بخش کشاورزی است که نیازمند آمار و اطلاعات صحیح در این بخش است. سرشماری بخش کشاورزی در تمامی کشورها به دلیل تامین امنیت غذایی جامعه دارای اهمیت است که هر پنج یا 10 سال انجام می‌شود. چهارمین سرشماری کشاورزی در کشورمان از پنج مهر ماه تا 18 آبان ماه سال جاری انجام می‌شود.