جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

دستورات قرآن باید در جامعه پیاده شود - نمایش محتوای خبر

 

 

دستورات قرآن باید در جامعه پیاده شود

نماینده ولی‌فقیه در مازندران گفت: قرآن در جلدهای مختلف و به‌زیبایی چاپ و منتشر می‌شود، اما باید دستورات و تعالیم آن را در سبک زندگی و در جامعه پیاده کنیم.

دستورات قرآن باید در جامعه پیاده شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی صبح امروز در همایش قرآنی پرسنل فرماندهی انتظامی استان مازندران، اظهار کرد: آن‌طور که باید نمی‌توانیم قرآن را بفهمیم و درک کنیم و این تنها از عهده اولیای خداوند ساخته است.

وی با بیان اینکه قرآن «مأدبه‌الله» یعنی سفره خدا است، افزود: این سفره تا قیامت پهن و ابدی است و به فراخور اشخاص هر کس می‌تواند به اندازه توان و فهم خود از این سفره استفاده کند.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با اشاره به همایش مذکور گفت: همه ما باید شاگرد مکتب قرآن باشیم، اگر به این کتاب آسمانی آشنا هستیم باید آشناتر و اگر روشن هستیم باید روشن‌تر شویم.

آیت‌الله طبرسی با بیان اینکه «مأدبه‌الله» گاه به معنای ادبستان نیز تفسیر می‌شود، افزود: قرآن صراط و میزان و یک دانشگاه بوده که انسان‎ها را در این مکتب تربیت می‌کند و ادبستان است.

وی ادامه داد: قرآن «هدی‌للناس» و «هدی‌للمتقین» است، یعنی هم جامعه را و هم متقین را هدایت می‌کند، قرآن فی‌نفسه هر قوم و قبیله‌ای و عرب و عجم را هدایت می‌کند اما متقین پذیرای قرآن هستند.

امام جمعه ساری با بیان اینکه مسلمانان باید به این سفره الهی دست دراز کنند و از نعمات آن برخوردار شوند، اظهار کرد: این هدیه الهی را باید در متن زندگی خود قرار دهیم.

وی در پایان گفت: قرآن در جلدهای مختلف و به‌زیبایی چاپ و منتشر می‌شود، اما باید دستورات و تعالیم آن را در سبک زندگی و در جامعه پیاده کنیم.