جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

دسترسی گردشگران به چشمه آب معدنی سورت محدود شد - نمایش محتوای خبر

 

 

دسترسی گردشگران به چشمه آب معدنی سورت محدود شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران گفت: دسترسی گردشگران برای جلوگیری از تخریب چشمه آب معدنی سورت محدود شد.

دسترسی گردشگران به چشمه آب معدنی سورت محدود شد

دلاور بزرگ‌نیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری درباره اقدامات انجام شده در پنجره واحد سرمایه‌گذاری در میراث فرهنگی، گردشگری و سرمایه‌گذاری استان مازندران اظهار کرد: در این حوزه سرمایه‌گذاری جدیدی ایجاد نشد، ولی برای کاهش بروکراسی اداری در مسیر سرمایه‎‌گذاران این پنجره ایجاد شد که زمان رسیدگی به امور اداری را کاهش داده و زمینه شروع فعالیت سرمایه‌گذاری برای انجام فعالیت سریع‌تر به سرانجام برسد.

وی افزود: به دستگاه‌های اجرایی مرتبط اعلام شد که نمایندگان تام‌الاختیار خودشان را معرفی کنند، انتظار داریم که در مدت زمان کوتاه سرمایه‌گذاران به نتیجه مطلوب برسند.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان مازندران خاطرنشان کرد: ممکن است به دلیل تجربه کمی که در این زمینه داریم و نیز جدید بودن این طرح موارد و دستورالعمل‌ها در ابتدا محقق نشود ولی روزهای خوبی در انتظار سرمایه‌گذاری استان است.

وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر چند طرح در دستور کار این ستاد قرار دارد، گفت: به طور مرتب سرمایه‌گذاران به این ستاد برای درخواست مراجعه می‎کنند و در حال بررسی طرح‌ها هستیم.

بزرگ‌نیا در پاسخ به این سوال که اگر این طرح به صورت مناسب در استان جانمایی شود، سرمایه‎گذاران و فعالان اقتصادی در چند مدت می‎توانند نتایج درخواست‌ها و استعلامات خود را دریافت کنند، افزود: به طور میانگین در مدت یک‌ماه دستگاه‌های اجرایی به استعلامات پاسخ می‌دهند.

وی با بیان اینکه با همت سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی استان شرایط مجازی بررسی پنجره واحد سرمایه‎گذاری ایجاد می‌شود، تصریح کرد: با اجرای این طرح سرمایه‌گذار به صورت الکترونیک درخواست‌ها را مطرح و نسبت به دریافت نتیجه اقدام می‎کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و میراث فرهنگی استان مازندران درباره اقدامات انجام شده برای ساماندهی چشمه آب معدنی سورت، گفت: به صورت موقت امکان بهره‌برداری از طرح برای سرمایه‌گذاری فراهم شد تا اقدامات لازم برای تحویل نهایی زمین در برنامه کاری قرار گیرد.

وی اضافه کرد: مدیریت و مسؤولیت چشمه آب معدنی سورت به اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی واگذار شد، مقرر شد که نشست با بهره‌برداری و مسؤولان استان انجام شود.

بزرگ‌نیا اضافه کرد: در حال حاضر دسترسی به چشمه آب معدنی سورت محدود شد و مقرر شد آب منطقه‌ای استان هم اعتباری برای ساماندهی و حفاظت از محدوده حوضچه‌ها اختصاص دهد.

وی درباره اهلیت سرمایه‌گذار و میزان توانمندی در اجرای طرح گفت: اهلیت سرمایه‎گذار در حدی بود که تفاهم‌نامه‌ای با استاندار مازندران امضا کرد و می‎تواند تعهداتش را انجام دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران تاکید کرد: هر سرمایه‎گذاری که قرار است در این منطقه سرمایه‌گذاری کند باید از ظرفیت بومی و محلی در توسعه کار استفاده کند و جامعه محلی بداند که از این سرمایه‌گذاری منتفع می‎شود و اگر جامعه محلی در این طرح دیده نشود، سرمایه‌گذاری در این پروژه معنی ندارد.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
امیدواریم که همانطور که اظهار کردید جامعه محلی در... سورتیجی ۱۳۹۵/۰۳/۱۸ ۱۰:۴۴

سورتیجی
امیدواریم که همانطور که اظهار کردید جامعه محلی در نظر گرفته شوند، اما وقتی امیدی به نا امیدی تبدیل شود عواقب بدی دارد. emoticon
پست شده در ۱۳۹۵/۰۳/۱۸ ۱۰:۴۴