رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

دسترسی عادلانه بانوان مازندرانی به امکانات ورزشی مورد توجه قرار گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

دسترسی عادلانه بانوان مازندرانی به امکانات ورزشی مورد توجه قرار گیرد

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: بحث ورزش و عدم دسترسی عادلانه بانوان به امکانات ورزشی برابر، مهم‌ترین مشکلی است که بانوان از آن رنج می‌برند.

دسترسی عادلانه بانوان مازندرانی به امکانات ورزشی مورد توجه قرار گیرد

مریم جمشیدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، با اشاره به سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور به مازندران، اظهار کرد: زنان ایرانی طی دهه‌های گذشته به‌صورت جدی مطالبات خود را با روش‌های مختلف پیگیری کردند، ولی امروزه می‌بینیم که همچنان در بسیاری از حوزه‌ها مسائل و مشکلات دارند.

وی به ابهامات موجود در حوزه زنان اشاره کرد و افزود: باید راهبردهای مشخصی با توجه به کاستی‌های موجود به‌صورت جدی مورد توجه قرار گیرد تا تمام زیربخش‌ها را در عرصه‌های مختلف برای هدف‌گذاری‌های شفاف حوزه زنان در بر بگیرد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران تصریح کرد: حتما باید با هدف برقراری عدالت جنسیتی که شعار اصلی دولت یازدهم است، سهمیه متناسب برای زنان در زمینه‌های مختلف برای دست‌یابی به کرسی‌های سیاسی، امکانات اشتغال، مناصب مدیریتی، تخصیص بودجه و حمایت‌های کارآفرینی ایجاد شود.

جمشیدی با تاکید بر اینکه باید درباره واقعیت‌های اجتماعی حوزه زنان و موارد ویژه‌ای که در هر استانی به‌صورت مقطعی دیده می‌شود، از جمله وضعیت زنان سرپرست خانوار آسیب‌شناسی صورت گیرد، گفت: دستگاه‌های مختلف به تخصیص ردیف اعتباری و بودجه مشخص به‌ویژه در تبیین برنامه ششم در حوزه زنان ملزم شوند.

وی با بیان اینکه همه مدیران از کلی‌گویی و ابهام در برنامه‌های مربوط به زنان و خانواده پرهیز کنند، اظهار کرد: امیدواریم، قوانین حوزه زنان و خانواده بازنگری شود و تدابیری برای ایجاد امکان تسهیلات به نفع زنان و خانواده اندیشیده شود و سیاست‌گذاری، تدبیر اندیشی جزیی‌نگر همراه با آیین‌نامه‌های دقیق اجرایی در حوزه اقتصادی شامل مسائل اشتغال، تضمین امنیت شغلی، وضعیت مدیریت و تسهیلات مالی به زنانی که در حوزه کارآفرینی فعالیت می‌کنند، مورد توجه قرار گیرد.