در چند قدمی خورشید

در چند قدمی خورشید عنوان ویژه برنامه ایام محرم به تهیه کنندگی مهدی وحیدی است که از یک شب مانده به محرم تا14 شب، به ابعاد مختلف این واقعه می پردازد. این برنامه هر شب  از ساعت 21:15،به مدت 90 دقیقه با بخش های متنوع  و بصورت زنده پخش شد .

عاشورا در کتاب تاریخ تنها یک نام نیست ، بلکه خورشیدی است که در آسمان بشریت می تابد و زندگی را برای همه آفریده های خداوند به ارمغان می اورد حادثه ای نیست که غبار فراموشی برآن بنشیند و یاد و خاطره اش را از دل بزداید موجی نیست که ، جرقه ای روشن گردد و با نسیمی ، گرمای آن به سردی گراید برقی نیست که در آسمانی طوفانی بجهد و بی درنگ خاموش شود .

کربلا قصه ی زیستن و دیگر گونه زیستن حیات طیبه را تجربه کردن است و سبک زندگی قدیمی که همیشه جدیدی است و کهنگی ندارد سبک زندگی سبک زندگی اسلامی بر مبنای عشق ، وفا، ایستادگی استقامت ، صبوری ، رضای به رضای خداوندی ، سبک زندگی بر مبنای فضیلت های انسانی ر ا حضور همه ی انسان ، حضور بی فاصله ی خدا حضور همه ی ارزش ها  و در یک کلام ، حضوربی پرده ی خدا و آنهم یعنی در چند قدمی خورشید .گویی خورشید بر سر نی می رود و پرتو افشانی می کند و گاه حقیقت زلال الفراط منبر می شود . و بر سر نی حقیقت زلال قرآن می شود و خود می شود و قرآن ناطق  و در چند قدمی. خورشید را می توان فقط و فقط در همین حوالی خورشید و عاشورا دید و درک کرد .عاشوراد نه روزی  است از جنس روزهای معمولی و نه حادثه ای خزیده و در گوشه ای از حافظه تاریخ ،عاشورا زنده و زاینده است ؛ چشمه ساری است که بر همه ی زمین ها و زمان ها می گذرد و کام تشگان فضلیت و حقیقت را به جرعه هایی زلال و حیات بخش می نوازد .

بحثهای کارشناسی،معرفی پیرغلامان ،مداحان و شعرا،گزارش،معرفی تکایای قدیمی،مداحی،معرفی کتاب...از بخشهای مختلف این برنامه است.

 

 

Loading the player...
سال تولید: 1393
عوامل تولید:

عوامل برنامه عبارتند از:

کارگردان:شهرام اقدم

نویسنده:مهدی وحیدی

مجری:مجید عرب

منشی صحنه:زهره صفرنژاد

تدوینگر:مهدی فقیهیان

صدابردار:محمود موسوی

تصویربرداران:قاسم پور،رحیمی،منفرد

دستیاران:وحدانی،صفرنژاد،احمدزاده