جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

در موضوع مقابله با اعتیاد تنها برخورد انتظامی کافی نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

در موضوع مقابله با اعتیاد تنها برخورد انتظامی کافی نیست

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی استانداری، ˈ ربیع فلاح ˈ در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با بیان اینکه برخورد با مواد مخدر نباید تنها به مرکز استان محدود شود، افزود: چتر مقابله با اعتیاد باید در همه شهرستان ها و نقاط مختلف استان گسترانیده شود.

وی شعارزدگی را مانع اجرای عملی کارها دانست و خاطرنشان ساخت: مازندران همواره به عنوان استان ولایتمدار و فرهنگی شناخته می شود و زیبنده نیست که با معضل اعتیاد این چهره مخدوش شود.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه اگر کار را اعتقادی انجام دهیم، توان مقابله با مواد مخدر را داریم، تصریح کرد: همه ما مسوولان باید معتادین را فرزندان و اعضای خانواده خود بدانیم و با همین روحیه با جدیت پی گیر رفع معضلات اعتیاد باشیم.

وی ادامه داد: هر میزان که در امور عمرانی، اجرایی و اقتصادی به توفیقاتی دست یابیم، اگر در موضوع فرهنگی خوب عمل نکنیم دیگر فعالیت ها زیر سوال می رود.

رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تاکید کرد: حضور و مشارکت فعال مردم، خیرین و سازمان های مردم نهاد در زمینه مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

فلاح با تاکید بر لزوم آگاهی بخشی به آحاد جامعه در این زمینه، اذعان نمود: در این موضوع باید از ظرفیت فراوان ائمه جمعه و جماعات استان استفاده شود.

استاندار مازندران گفت: اعتیاد ضمن از بین بردن کانون گرم خانواده، منشا بسیاری از مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی است.