جهش تولید | جمعه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۹

دریای مازندران از فردا مواج می‌شود/ ممنوع بودن شنا - نمایش محتوای خبر

 

 

دریای مازندران از فردا مواج می‌شود/ ممنوع بودن شنا

رئیس اداره هواشناسی دریایی مازندران با اشاره به اینکه دریای این استان از فردا مواج می‌شود، گفت: در روزهای پنج‌شنبه، جمعه، شنبه و یک‌شنبه هفته آینده شنا در دریای استان ممنوع است.

دریای مازندران از فردا مواج می‌شود/ ممنوع بودن شنا

سید باقر سلطانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: براساس تجزیه و تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی و خروجی مدل‌های عددی جوی و دریایی،‌ از روز پنج‌شنبه یکم مهر ماه امسال به تدریج شاهد افزایش شدت وزش باد از فراساحل و سواحل شرقی خزر جنوبی خواهیم بود که پیامد این اتفاق افزایش ارتفاع موج است.

وی با بیان اینکه سرعت وزش باد شدید در فرا ساحل، 15 متر برثانیه گاهی تا 17 متر بر ثانیه و در سواحل 12 متر برثانیه گاهی تا 15 متر بر ثانیه پیش‌بینی می‌شود، اضافه کرد: جهت وزش باد نیز شمال تا شمال غربی خواهد بود.

رئیس اداره هواشناسی دریایی مازندران یادآور شد: بیشینه ارتفاع موج نیز در فراساحل به حدود 2.5 متر و سواحل به حدود 2 متر مورد انتظار است.

سلطانی در پایان با اعلام اینکه در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و همچنین شنبه و یک‌شنبه شنا در دریای مازندران ممنوع است، گفت: فعالیت‌های دیگر دریایی نیز در این مدت با احتیاط انجام شود.