جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

درمان 90 درصد معتادان در مراکز خصوصی انجام می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

درمان 90 درصد معتادان در مراکز خصوصی انجام می‌شود

دبیر ستاد مبارزه با موادمخدر مازندران گفت: درمان بیش از 90 درصد از معتادان در مراکز خصوصی انجام می‌شود.

درمان 90 درصد معتادان در مراکز خصوصی انجام می‌شود

علی‌اصغر میرزایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، با بیان اینکه امروزه بیش از 90 درصد درمان معتادان در مراکز خصوصی انجام می‌شود، اظهار کرد: بیماران بعد از توانمند‌ شدن در مراکز ترک اعتیاد به خانواده‌های خود بازگردانده می‌شوند.

وی، اشتغال افراد بهبود‌یافته از مصرف اعتیاد را حلقه مفقوده دانست و افزود: این امر سبب می‌شود تا بیماران در جامعه دچار سرشکستگی شده و یا از سوی خانواده‌ها با عدم پذیرش مواجه می‌شوند که این امر سبب گرایش دوباره آنها به موادمخدر می‌شود.

دبیر ستاد مبارزه با موادمخدر مازندران تصریح کرد: مدنظر قرار دادن اشتغال افراد بهبودیافته از اعتیاد سبب ماندگاری درمان اعتیاد در سلامت روانی و اجتماعی خانواده‌ها و صیانت از خانواده‌های افراد آسیب دیده می‌شود.

میرزایی خاطرنشان کرد: باید با استفاده از ظرفیت‌های موجود در زمینه اشتغال افراد بهبودیافته و ماندگاری در درمان اعتیاد از سوی مسئولان مدنظر قرار گیرد.

وی یادآور شد: ستاد مبارزه با موادمخدر کشور، با همکاری سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی، کارآفرینان بهبودیافته را شناسایی کرده و با صندوق مهر کارآفرین مازندران، تفاهم‌نامه‌ای را منعقد کرده و برای حمایت از این افراد وام‌هایی با نرخ بهره پایین پرداخت می‌کنند.