جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

درس‌های فراموش نشدنی از فتح خرمشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

درس‌های فراموش نشدنی از فتح خرمشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از بابل، حجت‌الاسلام حسن روحانی در دیدار با تنی چند از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: سالروز فتح خرمشهر در میان پیروزی‌های متعددی که در دوران دفاع مقدس داشتیم یکی از مناسبت‌هایی است که در خود دارای عظمتی است که این فتح را نسبت به پیروزی‌های دیگر برجسته کرده است.

وی افزود: خرمشهر همان نقطه‌ای است که دشمن از همان جا هجوم خود را آغاز کرد و تمام تلاش خود را بر این معطوف کرد که این نقطه را به عنوان محل پیروزی بر ملت و نظام اسلامی قلمداد کرده و محلی برای ضعف ما و قوت خودش تدبیر کند.

روحانی بیان داشت: عظمت جریان آزادسازی خرمشهر این است که همان نقطه‌ای که صدام تصور می‌کرد نقطه ضعف ما است ملت ما با دلیری‌های خود همان نقطه را محل ضعف و ذلت دشمن و محل قدرت خود قرار داد.

وی تصریح کرد: خدای متعال با مقاومت ملت ایران هم کمر صدام و ارتش او و هم کمر نظام و حزب او را شکست و از بین برد و در جنگی که دشمن خواست نیم ساعته و یا سه روزه کشور را به تصرف درآورد هشت سال با مقاومت ملت ما به طول انجامید و در سایه دفاع مقدس به دشمن اجازه نداد حتی به اندازه یک بند انگشت به کشور ما تجاوز کند.

روحانی با بیان اینکه نمادهای دفاع مقدس باید حفظ شود، تصریح کرد: در سالروز فتح خرمشهر وجود یک مسجد و نقش آن در مقاومت و پایداری این شهر حائز اهمیت است.

امام جمعه بابل تاکید کرد: همه شهر خرمشهر تخریب شد اما مسجد جامع آن باقی ماند و در حقیقت این مسجد محل و کانونی برای مقاومت بود و تمام نیروهای مقاومت در این مسجد رفت و آمد می‌کردند.

وی بیان داشت: این مسجد بود که توانست روح مقاومت را در دل ملت بدمد و تمام تصاویر فاتحان خرمشهر همین مسجد جامع است.

روحانی خاطرنشان کرد: مسجد جلوه‌ای عظیم در فرهنگ جامعه ما است و فتح خرمشهر این معادله را به ما داد که تا زمانی که در مسیر ایمان گام برداریم و مسجد محور حرکت ما باشد امداد و نصرت خداوند شامل حال ما می‌شود.

وی با بیان اینکه فرهنگ مقاومت باید به نسل‌های بعدی منتقل شود، افزود: نباید فرهنگ مقاومت در جامعه ما بمیرد چرا که اگر فرهنگ شهادت، جهاد و مقاومت در جامعه ما بمیرد مطمئن باشید که این امر سرآغاز ذلت و مصیبت در جامعه ما است.