جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹

درخواست ریالی شرکت فولاد بهمن سوادکوه/ درختان و ساختمان‌های کهنه تعیین تکلیف شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

درخواست ریالی شرکت فولاد بهمن سوادکوه/ درختان و ساختمان‌های کهنه تعیین تکلیف شوند

مدیرکل مدیریت بحران مازندران گفت: برای تأمین ورق‌های گالوانیزه با شرکت فولاد بهمن سوادکوه وارد مذاکره شدیم ولی این شرکت نپذیرفت و درخواست ریال کرد و با توجه به کمبود اعتبار و موجودی ما خریداری انجام نشد.

درخواست ریالی شرکت فولاد بهمن سوادکوه/ درختان و ساختمان‌های کهنه تعیین تکلیف شوند

علی‌اصغر احمدی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان قائم‌شهر، با بیان اینکه در نخستین ساعات بعد از طوفان، بسیج دستگاه‌های خدماتی مثال‌زدنی بود، اظهار کرد: با توجه به شرایط جوی امکان تداوم بارش وجود دارد و باید امدادرسانی سریع‌تر انجام شود؛ همچنین تا‌کنون، 50 هزارمترمربع ایرانیت خریداری و حواله‌ها صادر شد.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران با اشاره به اینکه بخشی از ساختمان‌های آسیب‌دیده دارای سربندی قدیمی هستند و ایرانیت برای سقف آنها سنگین است، تصریح کرد: برای تأمین ورق‌های گالوانیزه با شرکت فولاد بهمن سوادکوه وارد مذاکره شدیم ولی این شرکت نپذیرفت و درخواست ریال کرد و با توجه به کمبود اعتبار و موجودی ما خریداری انجام نشد.

احمدی اضافه کرد: بیشترین خسارات طوفان گذشته ناشی از سقوط درختان کهنه و ساختما‌ن‌های قدیمی بود و شهرداران هرچه زودتر باید درختان کهنه بحران‌زا و ساختمان‌‌های دارای بافت قدیمی را تعیین تکلیف کنند.

وی در پایان گفت: لایروبی رودخانه‌ها، انهار و طراحی مناسب بر اساس دبی بارش هم باید در دستور کار قرار گیرد تا در مواقع بروز حادثه میزان خسارات کاهش یابد.