جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

درخواست تمدید برای خرید توافقی برنج در مازندران / افزایش سطح زیر کشت گندم - نمایش محتوای خبر

 

 

درخواست تمدید برای خرید توافقی برنج در مازندران / افزایش سطح زیر کشت گندم

عزیزالله شهیدی‌فر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری با اشاره به اتمام عملیات برداشت برنج رتون و نشای مجدد، اظهار داشت: از 50 هزار هکتار سطح برداشت رتون و 20 هزار هکتار سطح برداشت نشای مجدد 100 هزار تن شلتوک برداشت‌ شده است.

وی بیان‌ داشت: یکی از دلایل افت محصول برنج رتون و نشای مجدد، بحث کم‌آبی‌هایی بوده که در ماه‌های مرداد و شهریور امسال داشتیم.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران، ارزش اقتصادی محصول برنج رتون و نشای مجدد امسال استان را 600 میلیون تومان برآورد کرد.

شهیدی‌فر با اشاره به اینکه خرید توافقی برنج طارم محلی در مازندران به اتمام رسیده، گفت: درخواست شده که مهلت خرید توافقی تمدید شود که امیدواریم با این درخواست موافقت شود.

وی یادآور شد: خرید توافقی برنج طارم محلی از 25 شهریور ماه امسال با قیمت هر کیلوگرم 59 هزار ریال آغاز شد و حدود 28 مرکز تعاونی روستایی جهت خرید برنج از کشاورزان دایر بودند.

شهیدی‌فر خاطرنشان کرد: با خرید توافقی برنج مازندران بازار برنج رونق پیدا کرده و حداقل انتظارات کشاورزان برآورده شده‌ است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام اینکه امسال، سال خوبی برای کشت گندم در استان پیش‌بینی می‌شود، اظهار داشت: پیش‌بینی ما این است که امسال 70 هزار هکتار از اراضی مازندران به کشت گندم اختصاص یابد که افزایش چشمگیری نسبت به سال‌های گذشته دارد.

شهیدی‌فر تصریح کرد: کود شیمیایی و بذر نیز به میزان کافی موجود است و از طریق مراکز جهاد کشاورزی، کارگزاران بخش خصوصی و شرکت‌های تعاونی در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: به‌ ازای هر هکتار گندم، یک میلیون تومان تسهیلات برای جبران هزینه کاشت به کشاورزان مازندران اختصاص می‌یابد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مازندران یادآور شد: کشت گندم از 15 آبان ماه امسال در استان آغاز شد و تا اواخر آذرماه امسال ادامه دارد.


{jcomments off}