سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

درخشش صدا و سیمای مازندران در جشنواره مراکز استانها - نمایش محتوای خبر

 

 

درخشش صدا و سیمای مازندران در جشنواره مراکز استانها

در بیست و یکمین جشنواره تولیدات صداوسیمای مراکز استانها در شهرکرد ، مرکز مازندران موفق به دریافت 11 جایزه برتر شد.

بیست و یکمین جشنواره تولیدات صداوسیمای مراکز استانهای کشور در شهرکرد استان چهارمحال  و بختیاری در حال برگزاریست.

 در بخش خبر  ۱۰۸۹ اثر از مراکز ۳۳ گانه سازمان صداوسيما به داوري رسيد که این آثار در سه بخش اصلي تلويزيوني ، بخش ويژه و بخش جنبي بررسی شد.

در بخش مستند خبري ، آقای حسین قبادی از مرکز مازندران با گزارش مستند زباله  ، حائز رتبه برتر شد و  لوح تقدیر و جایزه نقدی جشنواره را از ان خود کرد. قبادی در چهار دوره قبلی جشنواره های تولیدات مرکز استانها در شهرهای محمودآباد ، شیراز ، بندرعباس و اهواز هم موفق به کسب رتبه های برتر شده بود.

در بخش ويژه جشنواره خبر مراکز هم ، خانم سارا  فرهمند از باشگاه خبرنگاران مازندران با گزارش مرغ همسایه غاز ...... حائز رتبه برتر شد.

در بخش صدای مراکز استانها هم ، در مجموع در بخش‌های اصلی و ویژه و جنبی ، حدود ۵۴۰ اثر در بخش رادیو و در مرحله انتخاب آثار وجود داشت که مرکز مازندران 4 جایزه برتر را به دست آورد.

در این بخش اقای اوشیب نتاج با عنوان تهیه کننده برتر ، آقای علی صادقی و خانم سکینه حسنی به عنوان نویسندگان برتر و خانم فاطمه محمدنژاد به عنوان مجری برتر جشنواره برگزیده شدند و لوح تقدیر و جایزه جشنواره را کسب کردند.

در جلسه کمیسیون پژوهش بیست و یکمین جشنواره تولیدات مراکز اعلام شد میزان آثار پژوهشی ۲۳۱ اثر بود که ۱۶۵ اثر به مرحله داوری راه یافتند و مراکز فارس، یزد، مازندران، کرمان، مرکزی، خراسان‌های رضوی و جنوبی بیش‌ترین آثار را ارسال کردند .

در بخش اقتصادی بخش پژوهش، خانم  زهرا خورشیدی هیکویی با پژوهش "شناخت وضعیت زنان کارآفرین استان، موانع و محدودیت های مؤثر بر عملکرد آنان" از مرکز مازندران  اول شد.

هیئت داوران بخش اجتماعی، پژوهش «بررسی استفاده از استعدادهای جوان در ساختار سلسله مراتبی مدیریت استان مازندران (مطالعه موردی: فرمانداری‌های استان)» تألیف مریم رزاقی از مرکز مازندران را شایسته تقدیر دانستند.

در این بخش جایزه رتبه دوم تلویزیونی به پژوهش «مستند بایداق (بیرق‌های عاشورایی در فرهنگ عزاداری اردبیل)» تالیف احمد شادی عیسی‌لو اهدا شد و پژوهش «اولویت‌ها و موضوعات برنامه مخاطبان نوجوان در شبکه مازندران» هم به فاطمه عامریان از مرکز مازندران هم عنوان سوم تلویزیونی را به خود اختصاص داد.

از برترین‌های برنامه‌های ترکیبی بخش سیمای بیست و یکمین دوره جشنواره تولیدات مراکز هم  تجلیل شد.

بهترین مجریان مرد این جشنواره در بخش برنامه‌های ترکیبی هادی میرقربانی برای برنامه «صواحی» مرکز مازندران و  وحید سپهر تاج برای برنامه «گپ» مرکز فارس بودند که دیپلم افتخار گرفتند و لوح تقدیر نیز مشترکا به اسماعیل کمال‌فر مجری برنامه «گلدونه» استان مرکزی و مهدی صدیقی مجری برنامه «ناردونه» سیمای مرکز سیستان و بلوچستان اهدا شد.

در بخش موسیقی جشنواره مراکز ، از مجموع ۶۴۲ اثر تولیدی استان‌ها در یک سال اخیر مجموعاً ۲۶۴ موسیقی و سرود به مرحله انتخاب رفتند و نهایتاً ۱۹۰ قطعه به داوری رسیدند. در بخش کلیپ و نماهنگ نیز ۳۲ اثر داوری شد.در بخش موسیقی بیست و یکمین دوره جشنواره تولیدات مراکز ، آقای وحید دانا از مرکز مازندران حائز رتبه برتر شد و جایزه جشنواره و لوح تقدیر را از آن خود کرد.

در بخش فضای مجازی ، آثار خام ارسالی مراکز ۱۵۵۱ اثر بود که پس از بررسی توسط گروه‌های هشت‌گانه،  آثار با نمره بالای شصت، ۷۲۳ اثر بوده است که در مراحل بعد مورد بررسی قرار گرفت و بقیه آثار که طبق سیاست‌های ابلاغی شورای عالی و آئین‌نامه ابلاغی نبوده، حذف شد.

آثار ارسالی در بخش‌های انیمیشن- موشن‌گرافی،  مستند- فیلم کوتاه، کلیپ- نماهنگ، کاریکاتور- عکس نوشت- اینفوگرافی- پوستر، دابسمش- دوبله، نوآوری- بازار محتوا، پادکست، سروش- سایت مراکز که در کنار آن به مقوله توزیع و انتشار آثار هم توجه شده است.