سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

درب مساجد مازندران بعد از اقامه نماز نباید قفل شود - نمایش محتوای خبر

 

 

درب مساجد مازندران بعد از اقامه نماز نباید قفل شود

دبیر ستاد اقامه نماز مازندران گفت: درب مساجد استان بعد از اقامه نماز نباید قفل شود.

درب مساجد مازندران بعد از اقامه نماز نباید قفل شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی در نخستین اجلاس شهرستانی نقش نماز در کاهش آسیب‌های اجتماعی که در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه آسیب‌های اجتماعی در بخش‌های مختلف جامعه وجود دارد، اظهار کرد: آسیب‌های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و... در اجتماع و جامعه در حال ورود هستند.

وی افزود: برای بیرون آمدن از آسیب‌های اجتماعی باید به نماز روی آورد و آسیب‌های اجتماعی را شناخت تا بتوان به موقع نسبت به آن چاره‌اندیشی کرد.

دبیر ستاد اقامه نماز مازندران با بیان اینکه جامعه ما هشیار و بصیر است و این به واسطه رشادت‌های شهدا و ایثارگران است، خاطرنشان کرد: از تحریم‌ها و بازی‌های استکبار جهانی نترسیم بلکه باید زمانی بترسیم که در باورها، اعتقادات، انقلاب و... خودمان شک کنیم.

این مسؤول با تأکید بر اینکه پایه‌های شور و شعف مسلمان، نماز است، تصریح کرد: برای جلوگیری و ایستادگی در برابر آسیب‌های اجتماعی یک عزم استانی و ملی نیاز است و باید فرهنگ نماز را ترویج داد.

ابراهیمی بیان کرد: شهرهای گردشگر مازندران به ویژه غرب استان به واسطه نزدیکی با پایتخت و حضور خیل عظیم مسافران و گردشگران باید در مقوله نماز توجه بیشتری داشته باشند و با شناسایی آسیب‌های اجتماعی، در زمان مناسب مشکل را حل کرد.

وی با اشاره به اینکه انسان باید خودشناسی کند تا بداند چه اخلاق و رفتاری برایش مناسب است، بیان کرد: معرفت دینی باید افزایش یابد و هر چه در دین لنگ بزنیم به همان اندازه دشمن ضربه می‌زند.

دبیر ستاد اقامه نماز مازندران ادامه داد: مخاطب اصلی جامعه ما نسل جوان است و بنابراین باید آسیب‌هایی که ممکن است بر این نسل وارد شود را درک کنیم ولی اگر نتوانیم آن را درک کنیم یقین بدانیم که نتوانستیم جوان را بشناسیم و تربیتش کنیم.

این مسؤول با تأکید بر اینکه درب مساجد استان بعد از هر اقامه نماز نباید قفل شود، افزود: باز بودن درب مساجد بستری برای ترویج نماز است و بستر مساجد نیز برای رفع آسیب‌های اجتماعی باید آماده‌سازی شوند.

ابراهیمی با اشاره به اینکه باید نماز را متناسب با حال و هوای روز و منطقی ترویج کرد، اظهار کرد: نمی‌توان جوان را با چماق نمازخوان کرد بلکه باید به او ایده داد و ذوقش را شناخت و از افراط و تفریط نیز پرهیز شود.

وی گفت: همچنان درباره نماز این همه دغدغه داشته باشیم این رنج است و همه باید با اتحاد در حوزه نماز و ترویج آن گام برداریم.