رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

درآمد 6 هزار میلیارد دلاری گردشگری دنیا در سال 2014 - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

درآمد 6 هزار میلیارد دلاری گردشگری دنیا در سال 2014

درآمد 6 هزار میلیارد دلاری گردشگری دنیا در سال 2014


مشاور عالی رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر گفت: 6 هزار و 200 میلیارد دلار گردش مالی صنعت گردشگری دنیا در سال 2014 بود.

درآمد 6 هزار میلیارد دلاری گردشگری دنیا در سال 2014

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، علی‌باقر نعمتی صبح امروز در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران، اظهار داشت: گردشگری به واسطه اینکه زنجیره‌ای از خدمات را به محصول تبدیل کرده و به گردشگر عرضه می‌کند منجر به ایجاد صنعت می‌شود.

نعمتی با اشاره به اینکه گردشگری سومین صنعت دنیا است و به این سمت پیش می‌رود که به صنعت نخست دنیا تبدیل شود، بیان داشت: 6 هزار و 200 میلیارد دلار گردش مالی صنعت گردشگری دنیا در سال 2014 بود.

مشاور عالی رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر با بیان اینکه تعداد گردشگران بین‌المللی در این سال یک میلیارد و 134 میلیون نفر بودند، عنوان کرد: از هر 11 شغل در دنیا، یک نفر مستقیم در حوزه صنعت گردشگری است.

وی با بیان اینکه بیشترین توزیع خدمات در حوزه گردشگری انجام می‌شود، گفت: گردشگری با کاهش فاصله طبقاتی و توزیع ثروت نقش مستقیم دارد.

این مسئول با اشاره به نقش گردشگری در حوزه توسعه پایدار، افزود: شاید حوزه‌های سرمایه‌گذاری، محیط‌زیست را تخریب می‌کنند اما گردشگری صنعت سبز و سازگار با محیط‌‌زیست است.

نعمتی با بیان اینکه گردشگری می‌تواند ما را از چالش‌های زیست‌محیطی خارج کند، تصریح کرد: گردشگری، راهبردی برای تقویت همبستگی و انسجام ملی است و دولت در این زمینه عزم جدی دارد.

مشاور عالی رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر با اشاره به اینکه نوروز پدیده دیرینه چندهزار ساله است، ادامه داد: اما سفر در نوروز پدیده جدیدی است و در گذشته مردم بیشتر به دید و بازدید اقوام می‌پرداختند.

وی با بیان اینکه در یک دهه گذشته سفر در نوروز به فرهنگ عمومی تبدیل شد، اظهار داشت: در گذشته با مشکلی به نام تعطیلات نوروزی مواجه بودیم که کسب و کار و اقتصاد جامعه را زمین‌گیر می‌کرد و امروز از طریق سفرهای نوروزی باید اقدامی انجام دهیم که اقتصاد هم منتفع شود.

این مسئول با اشاره به اینکه مهم‌ترین هدف ستاد سفر، ارائه خدمات بهینه از طریق هماهنگی بین دستگاه‌ها است، خاطرنشان کرد: ستاد سفر نسبت به سال گذشته، انسجام بیشتری پیدا کرده است.

نعمتی با بیان اینکه از ظرفیت ستادهای اجرایی برای توسعه صنعت گردشگری استفاده کنیم، ادامه داد: ستاد از حل چالش‌های فوری سفرهای نوروزی، به سمت نگاه دراز مدت برای توسعه گردشگری در شهرستان‌ها از طریق جلب مشارکت مردم، برنامه‌ریزی کند.

وی گفت: با جلب مشارکت‌های مردمی در برنامه‌های نوروزی می‌توانیم از مسائلی که به نام سونامی نوروزی در ترافیک و مسائل زیست‌محیطی نام برده می‌شد، به عنوان فرصت و نوروز را به جشن همگانی ملی از منظر اقتصادی و اجتماعی تبدیل کنیم.

مشاور عالی رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر با بیان اینکه بیشترین توزیع خدمات در حوزه گردشگری انجام می‌شود، گفت: گردشگری با کاهش فاصله طبقاتی و توزیع ثروت نقش مستقیم دارد.

این مسئول با اشاره به نقش گردشگری در حوزه توسعه پایدار، بیان داشت: شاید حوزه‌های سرمایه‌گذاری، محیط‌زیست را تخریب می‌کنند اما گردشگری صنعت سبز و سازگار با محیط‌زیست است.

نعمتی با بیان اینکه گردشگری می‌تواند ما را از چالش‌های زیست‌محیطی خارج کند، عنوان کرد: گردشگری، راهبردی برای تقویت همبستگی و انسجام ملی است و دولت در این زمینه عزم جدی دارد.

مشاور عالی رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر با اشاره به اینکه نوروز پدیده دیرینه چندهزار ساله است، گفت: اما سفر در نوروز پدیده جدید است و در گذشته مردم بیشتر به دید و بازدید اقوام می‌پرداختند.

وی با بیان اینکه در یک دهه گذشته سفر در نوروز به فرهنگ عمومی تبدیل شد، عنوان کرد: در گذشته با مشکلی به نام تعطیلات نوروزی مواجه بودیم که کسب و کار و اقتصاد جامعه را زمین‌گیر می‌کرد و امروز از طریق سفرهای نوروزی باید اقدامی انجام دهیم که اقتصاد هم منتفع شود.

این مسئول با اشاره به اینکه مهم‌ترین هدف ستاد سفر، ارائه خدمات بهینه از طریق هماهنگی بین دستگاه‌ها است، خاطرنشان کرد: ستاد سفر نسبت به سال گذشته، انسجام بیشتری پیدا کرده است.

نعمتی با بیان اینکه از ظرفیت ستادهای اجرایی برای توسعه صنعت گردشگری استفاده کنیم، متذکر شد: ستاد از حل چالش‌های فوری سفرهای نوروزی، به سمت نگاه دراز مدت برای توسعه گردشگری در شهرستان‌ها از طریق جلب مشارکت مردم، برنامه‌ریزی کند.

وی اذعان داشت: با جلب مشارکت‌های مردمی در برنامه‌های نوروزی می‌توانیم از مسائلی که به نام سونامی نوروزی در ترافیک و مسائل زیست‌محیطی نام برده می‌شد، به عنوان فرصت و نوروز را به جشن همگانی ملی از منظر اقتصادی و اجتماعی تبدیل کنیم.