سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

درآمد گردشگری مازندران به 950 میلیارد تومان رسید/ گردشگران ایتالیایی در راه استان - نمایش محتوای خبر

 

 

درآمد گردشگری مازندران به 950 میلیارد تومان رسید/ گردشگران ایتالیایی در راه استان

به گزارش خبرنگار مهر، علی احسانی بعد از ظهر امروز در افتتاح دفتر خدمات گردشگری ماجراجویان کرانه پارس با بیان اینکه، آمادگی برای اعطای مجوز خط پروازی مستقیم مازندران"مازندران ایرلاین" فراهم شده است، گفت: شرکت توریستی و خدمات گردشگری که از آخرین تکنولوژی جهت ارتقا و توسعه استان استفاده کند در اولویت  کسب مجوز قرار دارد.

وی با بیان اینکه  تا کنون در کشور صنعت نفت در خدمت گردشگری بوده است افزود:سرعت رشد گردشگری بیش از خدمات و دیگر صنایع در کشور است و از هر 11 شغل یک شغل متعلق به گردشگری است.

احسانی با اشاره به این مطلب که برای توسعه گردشگری دیگر از پیشنهاد گذشتیم و به راهکار رسیدیم بیان داشت:بسیاری از سرمایه گذاران مشتاق به سرمایه گذاری در استان هستند اما خدمات بسیار پایین است این درحالی است که دولت تنها زمینه ساز و تسهیل گر است و اصل کار با بخش خصوصی است.

وی یادآور شد:ساختار پذیرس مسافران نیازمند اصلاح است و خدمات باید افزایش یابد به طوری که حداقل باید 50 هتل قابل قبول در مازندران فعالیت داشته باشند.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت:امروز گردشگران اروپایی به ویژه در یک سال اخیر و تغییر نگاه دولت مشتاق سفر به ایران هستند اما دفاتر خدمات مسافرتی و شرکت های گردشگری به طور جدی و حرفه ای در این عرصه حضور ندارند.

دلاور بزرگ نیا گفت:180 دفتر خدمات مسافرتی و حدود 170 مرکز اقامتی رسمی در مازندران فعال است و به زودی نیز چندین مرکز اقامتی و پذیرایی نیز به اتمام رسیده و به ظرفیت تاسیسات گردشگری استان اضافه می شود.

وی با بیان اینکه مازندران در بهترین زمان توسعه گردشگری است و این ظرفیت را دارد تا با پرواز مستقیم و ایجاد راهی میانبر برجاذبه هایش راعرضه کند افزود:استانهایی گیلان و گلستان که با مشکلاتی نظیر مازندران درگیر هستند از مازندران به عنوان مقصد تعریف کرده و از جارترهای این استان برای جابه جایی مسافران استفاده کنند.

بزرگ نیا از درخواست ویزای گردشگران ایتالیایی برای سفر به ایران خبر داد و ابراز داشت:این فرصت های خوبی است که نباید از دست برود.