سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

درآمد بیش از 10 میلیارد ریالی از محل مشارکت‌های مردمی در نوشهر - نمایش محتوای خبر

 

 

درآمد بیش از 10 میلیارد ریالی از محل مشارکت‌های مردمی در نوشهر

مدیر کمیته امداد نوشهر از درآمد 10 میلیارد و 719 میلیون ریالی از محل مشارکت‌های مردمی این نهاد در شهرستان نوشهر خبر داد.

درآمد بیش از 10 میلیارد ریالی از محل مشارکت‌های مردمی در نوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، بهرام کیاکجوری در نشست خبری که به مناسبت سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره)برگزار شد، به ارائه گزارش عملکرد یازده ماهه این نهاد پرداخت و گفت: کمیته امداد امام خمینی به عنوان دومین نهاد جوشیده از انقلاب اسلامی است و 37 سال از عمر آن می‌گذرد که این نهاد در حال حاضر در شهرستان نوشهر حمایت از 6 هزار و 334 نفر در قالب 3 هزار و 514 خانوار را عهده‌دار است.

وی با بیان اینکه مدیریت حمایت‌های اجتماعی جامعه و مدیریت احسان و نیکوکاری در سطح کشور از جمله اهداف راهبردی این نهاد مردمی است و مشارکت‌های مردم نوع‌دوست در کمک‌رسانی و برطرف‌سازی نیازهای مددجویان را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: امسال 10 میلیارد و 719میلیون ریال درآمد مشارکت‌های مردمی این نهاد در شهرستان نوشهر بوده‌است.

این مسئول با اشاره به روند کاری کمیته امداد امام خمینی در حمایت از اقشار نیازمند جامعه بیان کرد: یکی از اقدامات این نهاد ارائه خدمات حمایتی به محرومان است، افرادی که به علت نداشتن توانایی اقتصادی لازم برای اداره زندگی با موضوع فقر درگیر هستند که در این‌باره امسال 31 میلیارد و 344 میلیون ریال در غالب مستمری و کمک‌های موردی و وام‌های ضروری و کارگشایی پرداخت شده‌است.

مدیر کمیته امداد شهرستان نوشهر با اشاره به سرفصل خدمات فرهنگی و تشریح آن خاطرنشان کرد: ارتقاء سطح سواد و آگاهی و رساندن فرزندان خانواده‌های مددجو به مراحل بالای آموزشی و حمایت از آنان در مسیر کسب تحصیلات عالیه از وظایف این نهاد است به طوری که در این ارتباط مبلغ یک میلیارد و 60 میلیون ریال هزینه شده‌است.

وی در ادامه به خدمات درمانی، بهداشتی و بیمه‌ای مددجویان اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه بخشی از مشکلات مددجویان پرداخت هزینه‌های سنگین درمان در زمان بیماری است، بر همین اساس کمیته امداد برای ارائه خدمات مطلوب به مددجویان با پرداخت بخشی از این هزینه‌ها در رفع دغدغه آنها اقدام می‌کند و به همین منظور نیز 2 میلیارد و 536 میلیون ریال به مددجویان پرداخت شده‌است.

کیاکجوری تصریح کرد: با توجه به رسالت و رویکرد جدید کمیته امداد امام خمینی مبنی بر توانمندسازی مددجویان در سطح کشور در زمینه اشتغال و خودکفایی، امسال بیش از 24 میلیارد و 800 میلیون ریال بابت اشتغال و توانمندسازی خانواده‌ها، تسهیلات اشتغال در زمینه‌های مختلف کشاورزی، دامداری، خدمات صنفی توزیعی و صنعتی به 210 نفر پرداخت کرده‌است.

وی در پایان با بیان اینکه طرح اکرام ایتام یکی از طرح‌های خوب و موفق کمیته امداد امام خمینی بوده که با مساعدت حامیان و خیران برای ارتقای معیشت و تکریم ایتام اجرا شده‌است، گفت: در طول فعالیت این طرح با استقبال بی‌نظیر مردم خیر و نیکوکار نوشهر مواجه شده و اقدامات اساسی برای رفع نیازهای خانواده‌های ایتام مانند تامین هزینه‌های تحصیلی، درمانی، جهیزیه، خرید یا تعمیر و تکمیل منزل و دیگر نیازهای انجام شده‌است که در 11 ماه گذشته مبلغ 2 میلیارد و 900 میلیون ریال توسط یک‌هزار و 320 حامی خیر و نیکوکار به 220 نفر از ایتام و خانواده‌های محسنین پرداخت شده‌است.