جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

درآمدهای نفتی برای بخش سلامت تخصیص داده می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

درآمدهای نفتی برای بخش سلامت تخصیص داده می شود

به گزارش خبرنگار مهر، کمال علیپور ظهر شنبه در نشست مسئولان علوم پزشکی استان با تاکید بر رفع مشکلات بخش بهداشت و درمان یادآورشد: توجه به این بخش در رشد اقتصادی کشور اهمیت زیادی دارد.

وی عنوان کرد: مجلس برای رفع مشکلات بخش سلامت تلاش خواهد کرد و مسئولا بهداشت و درمان مازندران نیز باید برنامه ششم توسعه این بخش و راهکارهای مورد نیاز را تهیه و تحویل دهند.

محسن اعرابی معاون بهداشتی علوم پزشکی مازندران نیز با بیان اینکه این استان بزرگترین سیستم بهداشتی کشور را داراست یادآورشد: هزار و 100 خانه بهداشت در استان فعالیت دارد.

وی اظهار داشت: بروز برخی بیماریهای مزمن ماند بیماریهای قلبی و سرطان در پی تغییر الگو و سبک زندگی از جمله تهدیدهاست که برای پیشگیری از آن باید فرهنگ سازی شود.

یک سوم خوابگاهای دانشجویی استیجاری است

محمد حق شناس معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز گفت: یک سوم خوابگاههای دانشجویان این دانشگاه استیجاری است و باید توجه ویژه ای برای رفع مسائل این بخش شود.

وی پایین بودن سرانه دانشجویی را بسیار کم عنوان کرد و گفت: سرانه دانشجویی در این دانشگاه هفت میلیون ریال است درحالیکه 17 میلیارد ریال به پیمانکاران تغذیه بدهی داریم.

عابدی مدیر آموزش علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه رتبه ایران در بخش سلامت 3.6 درصد است، گفت: اعتبار تخصیصی برای دانشویان این دانشگاه بسیار کم است.

وی اظهار داشت: 307 میلیارد ریال اعتبار برای شش هزار دانشجوی دانشگاه درنظر گرفته شد که متناسب با نیازها نیست.