سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

دختران آفتاب - نمایش محتوای صدا

 

 

دختران آفتاب

تهیه کننده : فرزاد فلی 

نویسنده : فرزاد فعلی 

گوینده : آقای رئیسیان

دختران آفتاب عنوان برنامه ورزشی است به تهیه کنندگی فرزاد فعلی به مدت 25 دقیقه به صورت ضبطی از رادیو مازندران پخش می شود .

مروزه ورزش بعنوان یکی از ابزار هایی است که مورد توجه اکثر کشورها و رسانه های دنیا قرار گرفته است و بنظر میرسد برای داشتن جامعه ای سالم و با نشاط نیاز اساسی است که ورزش را توسعه دهیم و توجه ویژه ای به ورزشکاران  داشته باشیم. اگر بخواهیم جامعه ای سالم داشته باشیم منوط بر این است که نیروی انسانی سالم ، عالم، باهمت و دینداری داشته باشیم که میتواند بسیاری از مشکلات اخلاقی و اجتماعی جامعه را کم کند و منش های پهلوانی و خصوصیات اخلاقی درست را درجامعه توسعه دهد . مقام معظم رهبری هم در دیداری که  با ورزشکاران  داشته اند تاکید ویژه ای بر عمومی کردن ورزش، اخلاق مداری و ترویج منش های پهلوانی در ورزش و توجه ویژه به قهرمانان ورزشی داشتند و فرمودند ورزشکاران با اهتزاز درآوردن پرچم جمهوری اسلامی ایران افتخاری برای کشور هستند و رعایت منش های پهلوانی و اخلاقی موجب تبلیغ دین می شوند. ورزش در مازندران از جایگاه خاصی برخوردار است . وجود قهرمانان زیاد از  رشته های مختلف ورزشی  که با کسب مدالهای جهانی و المپیک برای مازندران  افتخار آفرینی می کنند سبب شده تا علاقمندان زیادی را به خود اختصاص دهد .
در کنار ورزش قهرمانی که هم الگو محرک و هم مشوق بسیار مهم است و در آن بحث افتخارات ملی مطرح است و بایستی رعایت منش های پهلوانی و حفظ ارزش های نظام  مقدس جمهوری اسلامی ایران راهم برای جاودانه بودن ورزشکارانمان ترویج کنیم . زیرا جوانان این دیارپس از پیروزی انقلاب اسلامی توانستند افتخارات زیادی را بدست تا جایی که تعداد مدال های ما در سال 97 به بیش از500 مدال در رقابت های جهانی , آسیایی و بین المللی  رسید . .
با توجه به جمعیت جوان کشور ما که به عنوان یک مزیت و فرصت بی‌بدیل شمرده می‌شود توجه به جوانان ولایت مدار و بااخلاق و برنامه‌ریزی برای به کارگیری این ثروت هنگفت یعنی نیروی جوان جامعه باید سرلوحه اقدامات دولت و نظام جمهوری اسلامی باشد. آنچه در این سال‌ها به طور ملموس قابل مشاهده است توجه ویژه رهبر انقلاب به جوانان به انحای مختلف بوده است از دیدارهای مختلف با اقشار جوان جامعه از قبیل ورزشکاران ، دانشجویان و نخبگان جوان و بخصوص بانوان ورزشکار بود و با پیگیری، دستورات و تاکیدات مکرر به مسئولان کشور برای توجه به جوانان. و همچنین اهمیت به جوانان ورزشکاری که به خاطر ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی  رودر روی ورزشکاران رژیم اشغال گر قدس حاضر نشدند و بانوانی که با حجاب اسلامی روی سکوی قهرمانی میروند, تاکیدات فراوانی داشته اند . برای  حفظ این نام آوران و جلوگیری از سرخوردگی و بی انگیزگی آنان وظیفه ی مهمی بر عهده تمام مسئولان کشور و استان میباشد . در این میان نقش اساسی رسانه درساخت برنامه های مستند  ورزشی از این ورزشکاران با اخلاق ,حوزه های اطلاع رسانی ، فرهنگ سازی ، بزرگ کردن ارزش ها در امور ورزش و مشارکت اجتماعی بسیار موثر است و علاوه بر آن با تولید مستند های ورزشی از این نام آوران  ،ارزش های اخلاقی ,منش های پهلوانی و ارزش های نظام را توسعه میدهند. اهمیت حضور رسانه ها تا آنجا پیش رفته که در شرایط کنونی عدم  پرداختن رسانه ای مانند صدا و سیما  به کار های بزرگ این قهرمانان  عملاً به مثابه مرگ تدریجی آن رشته ورزشی و بی انگیزگی آنهاست و رسانه ای  مانند رادیو و تلویزیون با بیان رشادت و دلاوریشان  در توسعه اخلاق مداری و دینداری نقش مهمی را خواهند داشت  .

 

سال تولید: 1398


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو