جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت : ادیان الهی برای مبارزه با استکبارجهانی متحد شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت : ادیان الهی برای مبارزه با استکبارجهانی متحد شوند

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام ˈمحمد حسین اختری ˈ عصرسه شنبه در مراسم گشایش طرح توسعه وبازسازی بقعه تاریخی ناصر کبیر ناصرالحق معروف به ˈ اطروشˈ در شهرستان آمل که با حضور جمعی از علما وشخصیتهای دینی ایرانی و خارجی شرکت کننده در همایش بین المللی ناصر کبیر برگزار شد، افزود: امروز ایران اسلامی پرچمدار مبارزه با استکبار وظلم ستیزی در جهان است.

وی افزود: جای امیدواری خواهد بود که با حمایت وپشتیانی پیروان همه ادیان الهی شر ظلم وستم برچیده شود وجهانی عاری از خشونت داشته باشیم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت ادامه داد: وجود امامزادگانی که در ایران اسلامی وبه ویژه مازندران مدفون هستند، از سلسله جلیله فاطمه زهرا (س) هستند و وجود و همجواری با آنان باعث اعتبار وبرکت مسلمان است.

حجت الاسلام اختری تصریح کرد: نوادگان فرزندان پیامبر(ص) برای هدایت انسانها ونشر اسلام و فرهنگ اهل بیت از مدینه به ایران ومازندران فعلی پناه آوردند که ازنمونه از آنان ، ناصرالحق ˈ حسن بن علی ˈ ناصر کبیر معروف به ˈ اطروشˈ در شهرستان آمل که بنیانگذار حکومت علوی در طبرستان بوده است.

وی تاکید کرد: نیاز امروز جهان آن است که پیروان اهل بیت در سراسر جهان متحد شوند تا با سربلندی ه خواسته های خود برسند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت، از طبرستان به عنوان پرچمدار حکومت علوی وپرچمدار آل رسول یادکرد و افزود: پرچم رهبری جامعه اسلامی در بیش از سه دهه پیش به رهبری امام خمینی(ره) در راه مبارزه با استکبارستیزی و منکرات جامعه اسلامی برافراشته شد و اکنون نیزاین پرچم در دست رهبر معظم انقلاب است.

همایش بین المللی بزرگداشت ناصر کبیر (ناصر الحق) که روز سه شنبه در محمودآباد با پیام آیت الله جوادی آملی و حضور علمای برجسته دینی مسلمان از ایران و کشورهای یمن، سوریه، عراق و لبنان آغاز شد فردا (چهارشنبه) بپایان می رسد .

ˈ ابومحمد حسن ابن علی اطروش ˈ ملقب به ˈ ناصرالحق ˈ و ناصر کبیر از عالمان برجسته شیعه و موسس حکومت اسلامی و تشیع در طبرستان بوده است.