سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

دبیرخانه ستاد توسعه در ساری راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

دبیرخانه ستاد توسعه در ساری راه‌اندازی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی فرمانداری ساری، جواد واحدی در جلسه ستاد تسهیلات سفر شهرستان ساری با اشاره به مشکلات و تنگناهای توسعه مرکز مازندران که عمده مشکلات آن‌ها ناشی از مغفول ماندن ظرفیت‌های بالقوه این شهرستان است، گفت: با هدف شناسایی نقاط آسیب و شناخت راهکارهای دستیابی به توسعه متوازن و پایدار، دبیرخانه دائمی ستاد توسعه شهرستان ساری به‌زودی راه‌اندازی می‌شود.

وی هم‌افزایی، توان فکری و اجرایی نیروهای اثرگذار در مرکز مازندران را ضروری دانست و افزود: با راه‌اندازی دبیرخانه ستاد توسعه پایدار در فرمانداری ساری از تمامی ظرفیت‌های موجود برای شکوفایی و بالندگی مرکز استان بهره‌گیری می‌شود.

واحدی با اشاره به خدمات‌دهی استان و عدم‌ بهره‌مندی از امکانات فرا شهرستانی در مقایسه با رشد نیازهای فزاینده به عنوان یک مسئله اساسی ساری گفت: مسئولان اجرایی استانی باید ساری را هم‌ردیف مرکز استان مورد توجه قرار دهند و میزان سهم‌بری آن از اعتبارات و برنامه‌ریزی‌های استانی نباید در اندازه یک شهرستان باشد.

وی با یادآوری برخی مشکلات شهرستان مانند ترافیک و زباله که ریشه در سرویس‌دهی استانی آن دارد، افزود: شهروندان ساروی با مشکلات ترافیک سنگین مرکز شهر که ناشی از استقرار دستگاه‌های خدمات‌رسان استانی است را تحمل می‌کنند در حالی‌ که این هزینه‌ها ارتباطی به مرکز استان ندارد.

واحدی با اشاره به نگاه عمیق و همه جانبه استاندار به مرکز استان افزود: استاندار مازندران همواره بر تعامل و همفکری مسئولان محلی و استانی برای رفع مشکل مرکز استان تأکید دارد.

فرماندار ساری با اشاره به مشکلات زیربنایی این شهرستان افزود: با فعال‌شدن دبیرخانه ستاد توسعه پایدار در شهرستان ساری برای شناخت ریشه‌ای و راهکارهای برون رفت از تنگناهای موجود توسعه مرکز استان متناسب با ظرفیت‌ها و توان جاری تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های دست‌اندرکار در این مسیر برنامه‌ریزی می‌شود.

واحدی تعامل سازنده با شخصیت‌ها و نیروهای اثرگذار فکری، اجرایی، مذهبی و سیاسی مرکز استان را راهبرد مدیریت جدید اجرایی این شهرستان ذکر کرد و ادامه داد: در پرتو همراهی، وحدت مردم و مسئولان، تمامی مشکلات در مسیر پیشرفت و شکوفایی کشور برطرف می‌شود.