سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

داوطلبان نمونه هلال احمر مازندران تجلیل شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

داوطلبان نمونه هلال احمر مازندران تجلیل شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران، مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران در همایش تجلیل از داوطلبان و خیران عضو جمعیت هلال احمر گفت: زندگی ماشینی در کنار تحولات تکنولوژیک، مشکلات و معضلاتی را نیز برای جوامع به وجود آورده است که آسیب‌پذیری بسیاری از اقشار و ظهور و بروز حوادث نوپدید نمونه‌های بارز از این تحولات است.

مهدی ولی‌پور ادامه داد: در چنین شرایطی، نقش سازمان‌های مردم‌نهاد که خدمات داوطلبانه به اقشار آسیب‌پذیر را ارائه می‌دهند بسیار حائز اهمیت است.

وی تصریح کرد: در سال 1995، سازمان ملل به پیشنهاد فدراسیون جهانی صلیب سرخ و هلال احمر، روز پنجم دسامبر مصادف با 14 آذر را روز جهانی داوطلبان نامگذاری کرد.

این مسئول خدمات داوطلبان هلال احمر را تجلی روح بلند و همت متعالی آن‌ها توصیف کرد و گفت: اجرای 255 پروژه داوطلبی به ارزش 4 میلیارد ریال با بهره‌وری 57 هزار نفر، اجرای طرح ملی فرشتگان رحمت ویژه نوروز 93 و اهدای 11 هزار و 625 سبد کالا به ارزش 11 میلیارد و 648 میلیون ریال، برنامه‌ریزی برای مساعدت درمانی به یک‌هزار و 470 نفر نیازمند مبلغ 2 میلیارد و 157 میلیون ریال از سوی خیران و برنامه‌ریزی برای اهدای یک‌هزار واحد خون از مهم‌ترین اقدامات داوطلبان هلال احمر استان در 9 ماه سال‌جاری بوده است.

وی با اشاره به مشارکت 300 پزشک و پیراپزشک در برنامه‌های این جمعیت ادامه داد: در مجموع 80 هزار نفر از خدمات بهداشتی طرح‌های داوطلبان هلال احمر استان بهره‌مند شدند.

امام جمعه موقت ساری نیز گفت: جمعیت هلال احمر به عنوان یک سازمان مردمی و خدمتگزار که در حساس‌ترین شرایط زیستی و در سخت‌ترین زمان ممکن خدمات حیاتی و نجات‌بخش خود را بدون هرگونه چشمداشتی صادقانه به آسیب‌دیدگان از حوادث مختلف ارائه می‌کند از زمره سازمان‌هایی است که فعالیت در آن مجموعه مایه مباهات است.

حجت‌الاسلام محمد قاسمی تصریح کرد: نگاهی به خدمات جمعیت هلال احمر استان در تابستان، زمستان و ایام نوروز و همچنین در جریان حوادث مختلف طبیعی نظیر سیلاب‌های ویرانگری که امسال زندگی ساکنان شرق و غرب مازندران را تحت تاثیر قرار داد و همچنین حوادث متعدد ناشی از سوانح جاده‌ای نشان می‌دهد که خدمات هلال احمر تا چه میزان موثر، نجات‌بخش و امیدآفرین است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران نیز با تقدیر از خدمات داوطلبان جمعیت هلال احمر استان گفت: هنر داوطلبان هلال احمر پیوند نیاز نیازمندان با توان توانمندان است.

علی شادمان اظهار کرد: ترویج فرهنگ داوطلبی و نوعدوستی از ضرورت‌های جامعه است و همه باید در این راستا احساس مسئولیت کنیم.

گفتنی است، در پایان این مراسم از داوطلبان منتخب هلال احمر استان با اهدای لوح تقدیر و تندیس تقدیر شد.

{jcomments off}