جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

داوری مقدماتی جشنواره مشاعره و شعر خوانی رضوی آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

داوری مقدماتی جشنواره مشاعره و شعر خوانی رضوی آغاز شد

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم عزیزاده گرجی ظهر سه شنبه در جلسه هماهنگی داوری این جشنواره افزود: سه دوره برگزاری موفق جشنواره بین المللی قصه گویی رضوی در این کانون، پشتوانه موثری در برگزاری جشنواره مشاعره و شعر خوانی رضوی است.

وی افزود: تلاش همکاران کانون پرورش فکری مازندران در برگزاری سه دوره این جشنواره زمینه ای ایجاد کردتا بتوانیم پذیرای جشنواره مشاعره و شعر خوانی رضوی در چهارمین دور برگزاری جشنواره های رضوی در کانون مازندران باشیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری مازندران تصریح کرد: توجه به بخش محتوایی جشنواره یکی از اصلی ترین دغدغه های ما در اجرای این جشنواره است که با راه اندازی کمیته محتوایی تمام تلاش خود را در نیل به این هدف بکار خواهیم گرفت.

دبیر جشنواره مشاعره و شعر خوانی رضوی با تاکید بر توجه و دقت نظر داوران در مرحله مقدماتی داوری افزود: اعتماد سازی مهمترین فرآیندی است که باید در مراحل داوری ایجاد شود.

گرجی با اشاره به اینکه باید کیفیت و دقت را در داوری ها تقویت کرد، یادآور شد: تعامل و هم افزایی داوران در ایجاد نگاه کیفی موثر می تواند باشد.

عزیززاده گرجی با اشاره به ظرفیت این کانون در داوری مرحله مقدماتی افزود: داوری این مرحله را چند نفر از مربیان برجسته ادبی کانون مازندران تشکیل می دهند و در داوری بخش نهایی جشنواره از فعالان برجسته حوزه شعر و ادبیات کشور همچون افشین اعلا، ایرج قنبری و میثم متاجی استفاده خواهد شد.

استقبال از جشنواره مشاعره و شعر خوانی رضوی

عزیزاده گرجی افزود: تاکنون 505 نفر در جشنواره مشاعره و شعر خوانی رضوی ثبت نام کردند و امید است این آمار تا زمان تمدید جشنواره که 15 مرداد ماه جاری اعلام شده است افزایش یابد.

مدیر کل کانون پرورش فکری مازندران تصریح کرد: این جشنواره در دو بخش مشاعره و شعر خوانی، 23 شهریور در این کانون برگزار می شود که با احتساب آثاری که تا کنون به دبیرخانه رسیده است، داوری مرحله ی اول در بخش مقدماتی شروع شده است.

گرجی ادامه داد: جهت تسریع در امور و توجه به دقت نظر و کیفیت در داوری ها، داوری مرحله ی اولیه جشنواره در دوبخش صورت می پذیرد که در بخش اول آثاری که تا کنون به دبیرخانه رسیده اند و بخش دوم، مربوط به داوری آثاری است که تا زمان تمدید شده در اختیار دبیرخانه قرار می گیرد.

دبیر جشنواره مشاعره و شعر خوانی رضوی اظهار داشت: از میان 505 اثر رسیده، 480 اثر در مرحله ی اول مورد داوری 8 داور بخش مقدماتی جشنواره قرار خواهد گرفت.