رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

دانش آموز مازندرانی نایب قهرمان مسابقات کشتی فرنگی نوجوانان آسیا شد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دانش آموز مازندرانی نایب قهرمان مسابقات کشتی فرنگی نوجوانان آسیا شد

دانش آموز مازندرانی نایب قهرمان مسابقات کشتی فرنگی نوجوانان آسیا شد


معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران گفت:سیدابوالفضل هاشمی دانش آموز متوسطه دوم مدرسه امیدشهرستان جویبار نایب قهرمان مسابقات کشتی فرنگی نوجوانان آسیا شد.

دانش آموز مازندرانی نایب قهرمان مسابقات کشتی فرنگی نوجوانان آسیا شد

سید علی ساداتی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه مسابقات کشتی فرنگی نوجوانان آسیا در هفته گذشته درکشور هندوستان برگزارشد، افزود: هاشمی به مدال نقره این رویداد دست یافت.

وی یاد آور شد:ایران از نظر تیمی هم در رشته آزاد وهم در رشته فرنگی قهرمان این دوره از مسابقات شد.

او به افتخار آفرینی دانش آموزان مازندرانی در رقابت های کشوری و بین المللی اشاره و خاطر نشان کرد: چندی پیش نیز فرزان عاشورزاده دانش آموز عباس آبادی قهرمان 58کیلو گرمی بیست و دومین دوره مسابقات تکواندوی جهان شد.

ساداتی با اشاره به اینکه عاشورزاده نخستین حضورش را در این مسابقات تجربه کرد افزود:او در مرحله فینال این رویداد به مصاف سی محمد کتبی از بلژیک (دارنده مدال برنز المپیک نوجوانان 2014) رفت و در پایان سه راند مبارزه با نتیجه هشت بر سه به برتری رسید.

معاون آموزش و پرورش مازندران یاد آور شد: دو دانش آموز ساروی نیز به نام های حیدر پیرزاده و هربد سورکی آزاد در رشته ربات های فوتبالیست به ترتیب حائز مقام های اول و سوم کشوری شدند.

او همچنین کسب مقام قهرمانی توسط محبوبه مصیبی دانش آموز میاندرودی در مسابقات تکواندوی نوجوانان کشور را نمونه ای دیگر از موفقیت های فرزندان مازندرانی در میدان های ورزشی دانست.

480 هزار دانش آموز تحت آموزش بیش از 40 هزار فرهنگی در مدارس مازندران مشغول تحصیلند.