جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

دانش آموز مازندرانی مدال طلای مسابقات کشتی نوجوانان آسیا را کسب کرد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دانش آموز مازندرانی مدال طلای مسابقات کشتی نوجوانان آسیا را کسب کرد

دانش آموز مازندرانی مدال طلای مسابقات کشتی نوجوانان آسیا را کسب کرد


معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران گفت:دانش آموز میاندرودی مدال طلای مسابقات قهرمانی کشتی آسیا را از آن خود کرد.

دانش آموز مازندرانی مدال طلای مسابقات کشتی نوجوانان آسیا را کسب کرد

سید علی ساداتی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:امیر پرسته در این مسابقات که در هفته جاری در دهلی نو برگزارشد در وزن 46کیلوگرم با غلبه بر حریفان خود ضمن کسب بالاترین مدال رقابت های مذکور، به عنوان پدیده نیز دست یافت.

وی اضافه کرد: پرسته در رقابت های مذکور برابر حریفان قرقیزستان و قزاقستان توانست با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی دست یابد و در مسابقه پایانی نیز حریف ازبک خود را شکست دهد.

او به موفقیت های دانش آموزان مازندرانی در سایر رقابت های کشوری و بین المللی اشاره و خاطر نشان کرد: چندی پیش فرزان عاشورزاده دانش آموز عباس آبادی قهرمان 58کیلو گرمی بیست و دومین دوره مسابقات تکواندوی جهان شد.

ساداتی با اشاره به اینکه عاشورزاده نخستین حضورش را در این مسابقات تجربه کرد افزود:او در مرحله فینال این رویداد به مصاف سی محمد کتبی از بلژیک (دارنده مدال برنز المپیک نوجوانان 2014) رفت و در پایان سه راند مبارزه با نتیجه هشت بر سه به برتری رسید.

معاون آموزش و پرورش مازندران یاد آور شد: دو دانش آموز ساروی نیز به نام های حیدر پیرزاده و هربد سورکی آزاد در رشته ربات های فوتبالیست به ترتیب حائز مقام های اول و سوم کشوری شدند.

او همچنین کسب مقام قهرمانی توسط محبوبه مصیبی دانش آموز میاندرودی در مسابقات تکواندوی نوجوانان کشور را نمونه ای دیگر از موفقیت های فرزندان مازندرانی در میدان های ورزشی دانست.

480 هزار دانش آموز تحت آموزش بیش از 40 هزار فرهنگی در مدارس مازندران مشغول تحصیلند.