جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

دانش آموز مازندرانی به مرحله پایانی جشنواره رشد راه یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

دانش آموز مازندرانی به مرحله پایانی جشنواره رشد راه یافت

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از راهیابی دانش آموز مازندرانی به مرحله پایانی چهل و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم رشد خبر داد.

دانش آموز مازندرانی به مرحله پایانی جشنواره رشد راه یافت

سید علی قاسمی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سیده فاطمه حسینی دانش آموز ناحیه دو شهرستان ساری با تولید فیلم فرهنگ در بخش پویا نمایی به این موفقیت دست یافت .
وی یاد آور شد دانش آموزان، فرهنگیان و هنرمندان عرصه کودک و نوجوان همه ساله آثار خود را در گروه فیلم های مستند علمی و آموزشی، مستند، پویانمایی، داستانی کوتاه و داستانی بلند تولید و به دبیرخانه جشنواره ارسال می کنند.
او تعلیم و تربیت اسلامی، فرهنگ، تمدن و هویت ایرانی اسلامی و پاسداشت زبان و ادب فارسی،آموزش و پرورش دانش آموزان با نیاز به آموزش های خاص، نقش مؤثر خانواده و مدرسه در جلوگیری از ناهنجاری های اجتماعی و سبک زندگی را از موضوعات جشنواره رشد اعلام کرد.
قاسمی از حقوق شهروندی و صلح، دوستی و همزیستی مسالمت آمیز در فرهنگ ایرانی اسلامی، تربیت بدنی و تندرستی، بهداشت فردی و اجتماعی و دانش آموزان و دوری از رفتارهای پرخطر نیز به عنوان دیگر موضوعات این رویداد یاد کرد.
وی زمان برگزاری چهل و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم رشد را از 23 آبان ماه جاری به مدت یک هفته در شهرهای مختلف کشور اعلام و خاطر نشان کرد: این رویداد سینمایی هر سال توسط سازمان پژوهش و برنامه ریزی وزارت آموزش و پرورش و دفتر تأمین رسانه های آموزشی وزارت متبوع برگزار می شود.
این جشنواره با ۴۴ دوره برگزاری، قدیمی ترین جشنواره فیلم در ایران است که با محوریت بررسی آثار علمی آموزشی با نگاه به امور درسی اجرا می شود.
دانش آموزان مازندرانی همه ساله با شرکت در این جشنواره توانستند عملکرد قابل توجه ای در کارنامه فرهنگی هنری خود بیافرینند.