سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

دانش آموزان مخترع مازندران تسهیلات می گیرند - نمایش محتوای خبر

 

 

دانش آموزان مخترع مازندران تسهیلات می گیرند

ˈعلی معتمدزادگان ˈ روز سه شنبه در حاشیه بازدید یکی از نمایندگان حوزه انتخابیه ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی از مجموعه پارک علم و فناوری مازندران ، گفت: این تصمیم پارک علم و فناوری مازندران بمنظور حمایت از ایده های نو دانش آموزان و شکوفایی آنان انجام می شود.

وی انجام این اقدام حمایتی را در گرو تشکیل کانونهای خلاقیت و فناوری در مازندران اعلام کرد و افزود : با توجه به استقبال متقاضیان فناور ، نخبه و صاحبان ایده ، پارک علم و فناوری استان با محدودیت فضا و امکانات مواجه است .

رییس پارک علم و فناوری مازندران گفت: برای ایجادکانونهای خلاقیت و فناوری ، اداره کل آموزش و پرورش با در اختیار گذاشتن فضای خالی مدارس می توانند یاریگرخوبی برای پارک علم و فناوری باشد.

وی از برگزاری دوره های آموزش کار آفرینی ، ثبت شرکتها و تهیه طرحهای تجاری بعنوان بخشی از اقدامات حمایتی پارک علم و فناوری مازندران به این کانونها برشمرد و ادامه داد: در حال حاضر ساماندهی در ثبت اختراع دانش آموزان مازندران وجود ندارد .

معتمدزادگان اضافه کرد: هم اکنون تنها دو کانون خلاقیت و فناوری دانش آموزان در تنکابن و بابل توسط شرکت خصوصی و یک واحد دانشگاهی فعال است که نیاز به افزایش این کانونها است .

ˈ محمددامادی ˈنماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی وعده داد برای تامین زمین مناسب بمنظورایجاد پردیس اصلی پارک علم و فناوری استان همکاری بکند.

هم اکنون دو مرکز رشد در شهرستانهای ساری و سیمرغ و 50 شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری مازندران فعال هستند.