جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

دانشگاه صنعتی نوشیروانی ‌‌برای هزینه اینترنت ‌ماهانه 35 میلیون تومان ‌پرداخت می‌کند - نمایش محتوای خبر

 

 

دانشگاه صنعتی نوشیروانی ‌‌برای هزینه اینترنت ‌ماهانه 35 میلیون تومان ‌پرداخت می‌کند

معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با اشاره به اینکه برای هزینه اینترنت دانشگاه ماهانه 35 میلیون تومان ‌پرداخت می‌شود، گفت‌: این هزینه از نظر بودجه‌ای فشار سنگینی بر دانشگاه تحمیل می‌کند.به گزارش خبرگزاری فارس از بابل، مجید تقی‌زاده عصر امروز به مناسبت هفته پژوهش در نشست با خبرنگاران در سالن اجتماعات این دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه صنعتی بابل از وضعیت بسیار مناسبی از نظر سیستم فیبری برخوردار بوده و موفق به افزایش پهنای باند اینترنت با توجه به تعداد کاربران شده است.

وی افزود: با وجود چالش‌های بودجه‌ای که امروزه کشور و به طبع آن دانشگاه‌ها با آن مواجه هستند اعتبارات مورد نیاز تا حد امکان در اختیار بخش پژوهش قرار گرفته که جای تقدیر دارد.

این مسئول بیان داشت: انتظار ما از وزارت ارتباطات به واسطه تفاهمنامه‌ای که منعقد شده کاهش هزینه اینترنت برای دانشگاه‌هاست.

معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با اشاره به اینکه برای هزینه اینترنت دانشگاه ماهانه 35 میلیون تومان ‌پرداخت می‌شود، گفت‌: این هزینه از نظر بودجه‌ای فشار سنگینی بر دانشگاه تحمیل می‌کند.

تقی‌زاده از کسب مقام نخست نانو این دانشگاه در نمایشگاه نانو کشور خبر داد و تصریح کرد: پژوهشکده نانو که در سال گذشته تاسیس آن قطعی شد در این مدت کوتاه توانست دستاورد قابل توجه‌ای داشته به طوری که در نمایشگاه نانو کشور موفق به کسب رتبه نخست شد.

این مسئول ادامه داد: گذشته از اقدامات پژوهشی و طرح‌های بسیار خوب این دانشگاه در سطح استان، برای استفاده بهینه اساتید و دانشجویان دانشگاه اقدام به خرید ‌تجهیزات و دستگاه‌ها مورد نیاز برای آزمایشگاه کردیم.

وی از فعالیت دو گروه پژوهشی فعال در بخش پژوهش دانشگاه خبر داد و گفت: دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل قطب علمی پیل سوختی در کشور است.

تقی‌زاده از تشکیل گروه شکل‌دهی فلزات در دانشگاه خبر داد و افزود: تدوین برنامه کوتاه‌مدت و بلند‌مدت برای رونق اقدامات پژوهشی دانشگاه از دیگر برنامه‌های حوزه پژوهش است که در صورت تخصیص اعتبار شاهد دستاوردهای نوینی در این حوزه خواهیم بود.

مدیر پژوهشی دانشگاه نوشیروانی بابل نیز اظهار داشت: به مناسبت هفته پژوهش نمایشگاه کتاب خارجی‌ از به مدت سه روز در دانشگاه برگزار می‌شود.

مهدی دهستانی افتتاح نمایشگاه سالانه با حضور شرکت‌ها و صنایع استان، برگزاری کنفرانس و 30 کارگاه تخصصی پژوهش برای عموم برای ارائه اطلاعات بروز، برگزاری کارگاه آموزشی با حضور شرکت گاز و کارمندان شرکت گاز، اجرا برنامه پیاده‌سازی، برگزاری کارگاه مرکز رشد و آشنایی با مرکز رشد و چگونگی ثبت اختراع و تجلیل از 10 پژوهشگر برتر دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل را از مهم‌ترین برنامه‌های هفته پژوهش این دانشگاه برشمرد.

{jcomments off}