سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

دانشکده مداحی در کشور راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

دانشکده مداحی در کشور راه‌اندازی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از سوادکوه، مهدی فاطمی صبح امروز در کارگاه آموزش مداحان شهرستان‌های سوادکوه، سوادکوه‌شمالی، قائم‌شهر و سیمرغ که با همکاری اداره تبلیغات اسلامی و ناحیه مقاومت بسیج و کانون مداحان سوادکوه در امامزاده عبدالحق زیراب برگزار شد با اشاره به اینکه دستیابی به شهرت در مداحی کار سختی نیست، بیان داشت: اگر خودمان کسب شهرت را با انواع وسائل و تبلیغ محیطی انجام دهیم، شهرت حبابی است و اگر ائمه نظر کنند، نامی ماندگار برای ما خواهد بود.

معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی خانه مداحان کشور به راه‌اندازی دانشکده مداحی در کشور اشاره کرد و افزود: دانشکده مداحی زیر شاخه رشته الهیات با موضوع تاریخ و ستایش‌گری اهل‌بیت(ع) خواهد بود.

وی از ثبت دانشکده مداحی خبر داد و خاطرنشان کرد: دانشکده مداحی برای جذب دانشجو به تایید نهایی وزارت علوم نیاز دارد و در این باره اقدامات لازم انجام شده است.

عضو خانه مداحان کشور به بیان شاخص‌های مداحان برتر اشاره کرد و گفت: استفاده از استاد به عنوان شاخص و هدایت‌گر در فعالیت مداحی، تمرین و ممارست و حفظ شعر، پیگیری بیانات و دیدگاه‌های مقام معظم رهبری، دوری از بدعت‌ها، حفظ جایگاه مداحی و انجام فرایض دینی و توجه به بهداشت دهان و حنجره برخی از شاخص‌های مداحی موفق است.

{jcomments off}