سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

دادگاه بخش مرزن‌آباد تا تیر ماه امسال افتتاح می‌شود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دادگاه بخش مرزن‌آباد تا تیر ماه امسال افتتاح می‌شود

دادگاه بخش مرزن‌آباد تا تیر ماه امسال افتتاح می‌شود


فرماندار چالوس با تاکید بر لزوم استقرار ادارات در بخش مرزن‌آباد از آغاز به‌کار دادگاه بخش مرزن‌آباد تا تیر‌ماه امسال خبر داد.

دادگاه بخش مرزن‌آباد تا تیر ماه امسال افتتاح می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از چالوس، محمد‌ناصر زندی دوشنبه شب در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی این شهرستان، گفت: ثبت وقایع حیاتی در شهرستان چالوس به حد استاندارد خود رسیده است.

وی با اشاره به آمار نگران‌کننده طلاق در سطح کشور، اظهار کرد: تاکنون به‌دلیل نبود دفتر طلاق در شهرستان تنکابن همه وقایع طلاق در شهرستان چالوس به ثبت می‌رسید که در نتیجه آمار طلاق همواره در این شهرستان بالا بود اما با تفکیک آماری از سوی ثبت‌احوال چالوس این آمار به حد معمولی خود رسید.

زندی با نارضایتی از آمار طلاق در کشور و شهرستان چالوس، تصریح کرد: با توجه به فرهنگ غنی اسلامی و فرهنگ بالای مردم ما این آمار قابل قبول نیست و نیازمند پالایش و برنامه‌ریزی جدی تمام دستگاه‌های اجرایی و اجتماعی برای کاهش این وضعیت است.

وی با اشاره به اینکه وظیفه ثبت‌ احوال در ثبت دقیق وقایع بسیار سنگین است، افزود: با توجه به اینکه بسیاری از تصمیمات کلان کشوری و برنامه‌ریزی‌های بزرگ در سایه آمار ثبت‌ احوال محقق می‌شود، بنابراین ارائه دقیق آمار ثبت‌ احوال به‌ دلیل مستند بودن اسناد و مدارک قابل توجه است.

فرماندار چالوس صدور شناسنامه‌های جدید و کارت هوشمند ملی را از کارهای مهم و اساسی ثبت‌احوال خواند و گفت: باید کاری کرد تا سرعت این امور افزایش یابد و برنامه‌ریزی‌های سایر دستگاه‌ها که می‌تواند براساس این کارت باشد صورت پذیرد.

وی با تاکید بر همراهی تمام دستگاه‌ها با ثبت‌ احوال در زمینه انتقال دقیق و به‌روز کردن اطلاعات، ادامه داد: بخشداران در حوزه بخش‌ها با همکاری دهیاران و شهرداری‌ها با نظارت بر آرامگاه‌ها، مراکز پزشکی قانونی و شبکه بهداشت و درمان باید در ارائه اطلاعات دقیق با اداره ثبت‌ احوال همکاری لازم را داشته باشند.

زندی خواستار استقرار ثبت‌ احوال در بخش مرزن‌آباد شد و تصریح کرد: با توجه به آمادگی شورای بخش و شهرداری مرزن‌آباد در مورد در اختیار نهادن یک واحد برای راه‌اندازی اولیه ثبت‌ احوال بهتر است تا در حال حاضر به‌صورت موقت به‌عنوان مرکز ثبت وقایع آغاز به‌کار کرده و بعد فعالیت رسمی خود را آغاز کند.

وی گفت: با توجه به استقبال گرم و آمادگی مسئولان شهر مرزن‌آباد برای کمک و دسترسی به ادارات دولتی باید از این ظرفیت برای افزایش رفاه حال مردم استفاده کرد.

شهردار مرزن‌آباد نیز با اشاره به اینکه براساس قانون شهرداری نمی‌تواند مکانی را به دولت هبه کند، اظهار کرد: شهرداری مرزن‌آباد این آمادگی را دارد که ساختمانی را برای فضای اداری در نظر گرفته و امکانات لازم را نیز در اختیار ثبت‌ احوال بگذارد تا به‌ صورت موقت آغاز به‌کار کند و به‌شکل رایگان از این ساختمان تا زمان احداث مکان واقعی ساختمان ثبت‌ احوال استفاده کند.

جعفر ردایی تصریح کرد: براساس توافق شورای شهر قرار شد تا زمینی به مساحت 2 هزار و 800 مترمربع را برای ساختمان اداری در نظر بگیرند که در آن علاوه بر ساختمان بخشداری، چندین اداره برای آن تعریف می‌شود.

بخشدار مرزن‌آباد نیز با تاکید بر لزوم استقرار اداره ثبت‌احوال در این بخش، بیان کرد: با توجه به کوهستانی بودن بخش مرزن‌آباد و دوری مسافت تا شهرستان چالوس ضرورت استقرار اداره ثبت‌احوال اجتناب‌ناپذیر است.

کامران پولادی در پایان گفت: با پی‌گیری شهردار و شورای شهر مرزن‌آباد آمادگی استقرار دادگاه، استقرار نمایندگی ادارات ورزش وجوانان، اوقاف و ثبت‌ احوال در این بخش به‌منظور رفاه حال مردم وجود دارد.