جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

خیرین مدرسه ساز ، بزرگان بذل و بخشش - نمایش محتوای خبر

 

 

خیرین مدرسه ساز ، بزرگان بذل و بخشش

به گزارش خبرنگار ایرنا ، جلسه مجمع خیرین مدرسه ساز مازندران به میزبانی اداره آموزش و پرورش ناحیه دو ساری در حالی برگزار شد که سخاوتمندی و زیبایی های بذل و بخشش بر آن حاکم بود.

خیرین شرکت کننده در این جلسه که با هدف بررسی روند اجرایی شدن تعهدات خیرین و همچنین همکاری و مشارکت آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان برگزار شد ، خواستار ترویج فرهنگ زیبایی های بذل و بخشش در جامعه شدند.

آنان تاکید کردند که بذل و بخشش با پرداخت پول و یا اهدا زمین بدون عشق و ایمان آفت محسوب می شود.

ˈ سبحان فیروزیان ˈ رییس مجمع خیرین مدرسه ساز مازندران گفت : زیبایی ها و شادی هایی که در بین دانش آموزان در مدارس وجود دارد، بزرگترین رحمت الهی برای خیرین است.

وی با بیان اینکه خیرین با اهدای زمین در وسعت هکتاری آن را کمتر از زمین مورد نیاز یک قبر می بینند ، افزود : باید فرهنگ مشارکت بذل و بخشش اموال برای کمک به آحاد مردم بویژه در امر مدرسه سازی را بیشتر گسترش دهیم.

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز مازندران از رسانه های جمعی خواست تا زیبایی های بخشش و سخاوتمندی خیرین را بیشتر در جامعه منعکس کنند.

ˈ فرهاد شهسوارانی ˈ نایب رییس مجمع خیرین مدرسه ساز مازندران نیز در این جلسه گفت : به رغم اینکه رقم کمک و تعهد خیرین از سال 84 تا کنون افزایشی است ، اما آمار ساخت و باز سازی مدارس و کلاس درس به نسبت سال های قبل از 84 کمتر است.

وی افزود : پایین آمدن ارزش پول ، بالا رفتن قیمت مصالح و تجهیزات و مشارکت کمتر دولت در امر پروژه های مدرسه سازی از عوامل کم شدن آمار ساخت و باز سازی کلاس درس در استان مازندران است.

او پیشنهاد کرد : خیرین ساخت کلاس ها را برای هر مدرسه متعهد و کلاس را به نام خود ثبت کنند.

شهسوارانی گفت : ارزش های بخشش را نباید فقط در قالب پرداخت پول و مادیات تصور کرد ،زیرا تبدیل به آفت می شود.

وی افزود : خیرین با قلب ، عشق و ایمان بذل و بخشش می کنند و این فرهنگ باید در جامعه گسترش یابد.

ˈ سید حسین هاشمی ˈ مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز مازندران هم بر لزوم همت خیرین برای رفع مشکلات کمبود فضای آموزشی تاکید کرد و گفت : خیرین با تمام قوا در خدمت آموزش و پرورش هستند.

وی با بیان اینکه مقوله بذل و بخشش باید بدرستی در تمامی نقاط استان مازندران بویژه در روستاها تبیین و اطلاع رسانی شود ، افزود : بسیاری از مردم با کمک های اندک خود می توانند در ساخت مدارس و کلاس درس مشارکت کنند.

او با بیان اینکه زمین های اهدایی به مجمع خیرین مدرسه ساز باید تبدیل به احسن شود، ادامه داد : با امکان سنجی دقیق ،می توانیم با فروش زمین اهدایی مدرسه را در مکان مناسب و مورد نظر آموزش و پرورش بسازیم.

هاشمی به اهمیت نگهداری مدرسه هایی که توسط خیرین ساخته شده است، اشاره کرد و بیان داشت : آموزش و پرورش باید نسبت به حراست از مدارس توجه جدی کند چرا که امروز یکی از دغدغه های خیرین نحوه حفظ و نگهداری مدارس است.

مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز مازندران گفت : اگر بتوانیم عمر مدرسه را با شیوه های مناسب نگهداری بالا ببریم در واقع به تعداد خیرین مدرسه ساز اضافه کردیم.

ˈ شعبان شاکری ˈرییس اداره آموزش و پرورش ناحیه دو ساری هم از خیرین مدرسه ساز به عنوان منشا خیر برای تعلیم و تربیت یاد کرد و گفت : با مشارکت مجمع خیرین ناحیه دو ساری طرح قلک دانش آموزی ˈ من دوست دارم مدرسه بسازم ˈ از اول مهر ماه امسال اجرا می شود.

وی افزود : هدف از اجرای این طرح فقط ترویج فرهنگ مشارکت و بذل و بخشش است.

شاکری به وجود 34 هزار دانش آموز و 250مدرسه در ناحیه دو ساری اشاره کرد و بیان داشت : در حال حاضر 20 مدرسه به صورت دو نوبته که مغایر با سیاست ابلاغی وزارت آموزش و پرورش است، در این ناحیه وجود دارد.

وی با بیان اینکه 50 مدرسه ناحیه دو ساری نیز شرایط تخریبی دارد که باید بازسازی و بهسازی شود ، افزود : خیرین مدرسه ساز باید به این ناحیه بیشتر توجه کنند.

ˈ قربانعلی شیرزاد ˈ مدیر کل نوسازی مدارس مازندران با بیان اینکه خیرین مدرسه ساز پارسال 450 میلیارد ریال تعهد ساخت مدرسه و کلاس درس را انجام دادند، گفت: هر ساله شاهد رشد تعهدات خیرین در استان هستیم.

وی با بیان اینکه پروژه های مدرسه سازی در مازندران به چهار گروه تقسیم شده اند، افزود: 28 طرح مدرسه سازی به صورت صد درصد توسط خیرین وجود دارد که ساخت 18مدرسه با 111 کلاس درس تاکنون اجرایی شده است.

شیرزاد گفت : 30 پروژه مدرسه سازی با مشارکت 30 درصدی دولت و 70 درصدی خیرین در مازندران وجود دارد که ساخت 22 مدرسه در حال انجام است.

وی افزود : 13پروژه مدرسه سازی در استان هم با تعهد سپاری تامین بخشی از هزینه های آن توسط خیرین در حال ساخت است که در این بخش خیرین سهم و تعهد خود را به صورت کامل پرداخت کردند و اکنون دولت باید سهم خودش را بپردازد.

شیرزاد گفت : هزینه صد درصدی 27 پروژه مدرسه سازی در مازندران هم باید از سوی دولت پرداخت شود که این مدارس هم اکنون در حال ساخت هستند و اعتبار مورد نیاز برای اتمام آنها تامین شده است.

مازندران 480 هزرار دانش آموز دارد