جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

خیران کمیته امداد را در اجرای طرح محسنین یاری کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

خیران کمیته امداد را در اجرای طرح محسنین یاری کنند

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈ ابراهیم باغبانیˈ روز سه شنبه در گردهمایی مسوولان طرح اکرام و ایتام کمیته امداد مازندران در سالن اجتماعات این نهاد، گفت: طرح محسنین یکی از طرح های کمیته امداد برای کمک به نیازمندانی است که به دلیل بیماری سرپرست خانوار و مشکلات اقتصادی نیاز به کمک دارند.

وی افزود: در مازندران 500 بیمار سخت درمان داریم که سرپرست خانواده اند و خانواده آنها با مشکلات زیادی رو به رو هستند که باید در قالب طرح محسنین به این خانواده ها کمک کرد.

باغبانی بر ضرورت شناسایی و حل مشکلات افراد نیازمندی که باید در طرح محسنین ساماندهی شوند، تاکید کرد و بیان داشت: حل مشکلات این افراد ضروری است.

وی با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، گفت: باید شرایطی فراهم شود تا در ماه مبارک رمضان مراجعه های خیران و حامیان به کمیته امداد بیشتر شود.

او با بیان اینکه طرح اکرام ایتام این نهاد در حال حاضر شرایط مطلوبی دارد، افزود: در زمان شروع این طرح به دلیل عدم آشنایی مردم با خدمات و برنامه ها فقط 13 حامی جذب شد ولی در سال جاری 26 هزار و 197 حامی در طرح اکرام ایتام مشارکت دارند.

باغبانی میزان کمک حامیان طرح اکرام را هشت میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: دستکم دو تا سه میلیارد تومان نیز حامیان به صورت مستقیم به ایتام کمک کردند که از سوی کمیته امداد ثبت نشده است.

وی پیوند عاطفی بین حامیان و ایتام را از مهم ترین ویژگی اخلاقی طرح اکرام ایتام برشمرد و افزود: پر کردن خلا عاطفی عدم حضور پدر، آموزش نودوستی به صورت غیر مستقیم هم به ایتام و هم به فرزندان حامیان و فراهم شدن بستر انجام کارهای خوب از مزایای طرح اکرام ایتام است که شاید در قالب هیچ فرم و آماری به آن توجه نشود.

باغبانی با اعلام اینکه مازندران رتبه چهارم کشوری را در طرح اکرام ایتام کسب کرده است گفت: کمیته امداد رامسر نیز با جذب بالاترین میزان کمک ها، رتبه اول استانی را به دست آورده است.