جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

خیران مدرسه‌ساز نیازمند حمایت هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

خیران مدرسه‌ساز نیازمند حمایت هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، محمد ناصر زندی در جشنواره خیران مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار شهرستان چالوس بیان داشت: زیرساخت تمام توسعه‌ها آموزش و پرورش است و خیران در این بخش با اقدامات خود گام‌های بلندی برداشتند.

وی حضور خیران را در تمام زمینه‌ها موثر و چشمگیر خواند و افزود: در سال‌های اخیر مجمع خیران مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار چالوس توانست به‌ صورت هدفمند و با برنامه‌ریزی مناسب در امر مدرسه‌سازی و کمک به تأمین تجهیزات مورد نیاز مدارس  کمک‌های شایانی ارائه دهد.

زندی به انفاق و ایثار در تمام زمینه‌ها تاکید کرد و یادآور شد: هر اقدامی در آموزش و پرورش در کنار اقدامات دولتی نیازمند کمک خیران حتی به‌مقدار اندک است.

رئیس شورای آموزش و پرورش چالوس تصریح کرد: در دنیای کنونی جنگ نرم‌افزار فیزیکی کاربردی ندارد، بلکه کشوری قوی و مقتدر است که از دانش و فناوری جدید بهره‌مند باشد.

وی ابراز کرد: کشور ما طی سال‌های اخیر توانسته از لحاظ علمی به پیشرفت‌های چشمگیر علمی و دانش‌بنیان دست یابد و با بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا برابری ‌کند.

زندی اعلام داشت: بسیاری از فناوری‌ها و پیشرفت‌های کشور در زمینه‌های مختلف علمی، پزشکی و علوم هسته‌ای حاصل تلاش و کوشش جوانان مستعد ایرانی است.

وی یادآور شد: از آنجایی‌ که جوانان کشور ما مستعدترین افراد کره زمین هستند، بنابراین باید کمک کنیم تا در عرصه علمی نیز به توسعه و پیشرفت دست یابند.

فرماندار چالوس اذعان داشت: بعد از خانواده، آموزش و پرورش  دومین مکان رشد و بالندگی فرزندان‌مان است و این وظیفه ما است که در حوزه آموزش و پرورش کارهای جدیدی انجام دهیم.

وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش نیازمند کارهای جدید و نو است، یادآور شد: وزارت آموزش و پرورش با تغییر رویکرد خود به سمتی می‌رود که جوانان با استعداد ایرانی با تکنولوژی روز دنیا آشنا شوند.

زندی در پایان از تلاش‌های مجمع خیران مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار چالوس قدردانی کرد و افزود: بدون شک خیران در ایجاد زیرساخت‌های ارتقای علم که لازمه‌اش ارتقای فرهنگ است همگام با مسئولان در حال ایفای نقش هستند.