جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

خیران مدرسه‌ساز در مدیریت مدارس هم نقش آفرینی کنند/ تخریب 17 مدرسه در بحران برف - نمایش محتوای خبر

 

 

خیران مدرسه‌ساز در مدیریت مدارس هم نقش آفرینی کنند/ تخریب 17 مدرسه در بحران برف

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی قاسمی عصر یکشنبه در سومین جلسه ستاد پیگیری برگزاری شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز، اظهار کرد: خیرین جانمایه وجودشان را برای امری که وظیفه شان نیست می گذارند تنها بخاطر عشقی که به این امردارند.

قاسمی با اشاره به تشکیل اداره کل نوسازی مدارس، افزود: فضای قالب ما سنتی است و اداره کل نوسازی نیز باید روند تکاملی خود را طی کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران با تاکید بر اینکه جشنواره خیرین مدرسه ساز باید با یک رویکرد جدید وارد میدان شود، گفت: نباید در گذشته توقف کنیم و اگر این جشنواره همچون سالهای گذشته برگزار شود نشاندهنده این است که در ما تغییری ایجاد نشده است.

وی به مسائل کمی و کیفی آموزش و پرورش نیزاشاره کرد و بیان داشت: آنچه برای  آموزش و پرورش و هر نهاد علمی نقش آفرین محسوب می‌شود مسائل کیفی است.

قاسمی روش تدریس ،محتوای دروس و تناسب درس با دانش آموزان را از جمله مسائل کیفی دانست وافزود: مسائل کیفی آموزش و پرورش مهمتر از مسائل کمی است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش یک دستگاه فرهنگ ساز است، گفت: آموزش و پرورش می‌تواند با برنامه‌ریزی درست فضای عمومی جامعه را تغییر دهد که در اینجا این سوال مطرح است تا چه اندازه به این مسئله ورود پیدا کردیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران همچنین به بحران برف در غرب استان اشاره کرد و افزود: پس از ورود به مناطق بحران زده تنکابن و مشاهده وضعیت مدارس این منطقه برخلاف تصوراتی که در مورد این مناطق وجود دارد به این نتیجه رسیدم که مدارس غرب استان با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند

قاسمی با اشاره به خراب شدن 17 مدرسه در بحران برف، ادامه داد: برخی از مدارس استان نیزمتعلق به دهه‌های قبل از 40 بوده که بسیار نگران کننده است.

وی با تاکید بر اینکه باید اولویت بندی درست و هدایت خیرین مدرسه ساز صورت گیرد، گفت : مدارسی در استان هست که جان فرزندان ما را تهدید می‌کنند و هر لحظه امکان خراب شدن آن بر سر دانش آموزان وجود دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران با اشاره به کمبود مدارس در شهرهای نکا، قائمشهر و تنکابن، تاکید کرد: خیرین برای تکمیل و ساخت پروژه‌ها در این شهرها سرمایه گذاری کنند.