جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

خیران مازندرانی کمبود فضای کتابخانه ای را مرتفع می کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

خیران مازندرانی کمبود فضای کتابخانه ای را مرتفع می کنند

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ' عبدالحسین باقری لاجیمی' روز شنبه در جلسه هماهنگی مراسم روز کتاب و کتابخوانی ، اعلام کرد: هم اکنون مازندران با دارا بودن 39 هزار و 427 هزار مترمربع فضای کتابخانه ای در جایگاه دهم در کشور قرار دارد .

وی به تشکیل 23 انجمن خیران کتابخانه ساز در 22 شهرستان مازندران اشاره کرد و ادامه داد : 80 میلیارد ریال کمک نقدی و اهدای 15 هزار متر مربع زمین بخشی از تلاش خیران بمنظور کمک به روند تامین فضای کتابخانه ای استان در دوسال اخیر است .

سرپرست امور کتابخانه های عمومی مازندران با اشاره به اینکه 71 کتابخانه عمومی در مازندران وجود دارد ، ادامه داد : سرانه فضای کتابخانه ای هر یکصد نفر مازندرانی کمتر از دو متر است .

وی چشم اندازتوسعه فضای کتابخانه ای هر یکصد مازندرانی را چهار متر مربع اعلام کرد و گفت: برای رسیدن به این جایگاه می بایست بیش از 150کتابخانه عمومی دیگر ساخته شود .

باقری لاجیمی گفت: هم اکنون در مازندران 59 کتابخانه عمومی در حال ساخت است که با اتمام این مجموعه ها ،تاحدودی مشکل کمبود فضای کتابخانه ای مازندران مرتفع خواهدشد .

وی خیران را حامیان و بازوان اصلی کتابخانه های عمومی دانست و گفت: جشنواره خیران کتابخانه ساز استان در روز 14 اسفند سالجاری همزمان با روز احسان و نیکوکاری با مشارکت خیران برگزار خواهد شد.

24 آبان ماه در تقویم رسمی کشور با عنوان روز کتاب ، کتابخوانی و کتابداری نامگذاری شده است .

{jcomments off}