جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

خوشنویسان فوق ممتازمازندرانی ˈکتابت وحیˈ را در آمل انجام می دهند - نمایش محتوای خبر

 

 

خوشنویسان فوق ممتازمازندرانی ˈکتابت وحیˈ را در آمل انجام می دهند

ˈمحمد محمدیˈ دیروز  به خبرنگار ایرنا در آمل گفت: این همایش همانند شش دوره گذشته آن پس از افطار آغاز و تا قبل از سحر درمجتمع فرهنگی هنری ولیعصر (عج) آمل برگزار می شود.

وی با بیان اینکه از حدود 70خوشنویس ممتاز وفوق ممتاز مازندرانی برای کتابت سوره های مبارکه قرآن کریم درآمل دعوت شده است، افزود: دراین دوره سعی شده از خوشنویسان برتر استان درجهت کیفیت آثارخطی وکتابت قرآن کریم دعوت شود.

رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی آمل اضافه کرد: خوشنویسان استان در این همایش با استفاده از خطوط نستعلیق ، شکسته و ثلث سوره های مختلف قرآن کریم وکلام وحی را تحریرخواهند کرد.

محمدی ادامه داد: در همایش امسال علاوه بر بخش آزاد بخش ویژه نیز در نظر گرفته شده است که درآن خوشنویسان باید سوره قدر را در خطوط سه گانه به رشته تحریر درآورند.

وی با بیان اینکه در دو همایش گذشته از دو اثر خوشنویسی شده قرآن کریم به خط خوشنویسان آملی تحریر شده بود، یادآورشد: در هشتمین همایش استانی کتابت وحی در آمل از سومین قرآن خوشنویسی شده توسط خوشنویس آملی نیز رونمایی خواهد شد.

رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی آمل اضافه کرد: درحاشیه این همایش معنوی، ازیادمان استاد ˈ علیزاده ˈ ازاستادان خوشنویسی شهرستان آمل و استاد فراصت پیشکسوت ورییس سابق انجمن خوشنویسان ایران و استاد روحی از خادمان قرآنی تجلیل خواهد شد.