جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

خورشید سامراء - نمایش محتوای صدا

 

 

خورشید سامراء

گوینده : آقای موسوی 

گوینده خانم : زری قاسم نژاد

گزارشگران : رضا دلدار ، محمد امینی

 صدابردار: شهرام حق شناس ، سامی یوسفی ، علیرضا میرقربان نژاد ، احمد حسن نژاد

خورشید سامرا عنوان ویژه برنامه ایست به مناسبت شهادت امام حسن عسگری (ع) است که در شب شهادت ،شامگاه یکشنبه 5 آذر به تهیه کنندگی فرهاد قلی نژاد از ساعت 17:30 بصورت زنده و به مدت 90 دقیقه پخش شد.

معتمد در ربیع الاول سال 260 هجری قمری بوسیله یکی از نزدیکانش امام حسن عسکری(ع) را با زهر مسموم نمود. و در كنار مرقد مطهر پدر بزرگوار خويش مدفون گرديد. آن حضرت، همواره تحت نظر و در زندان‏هاي طاغوت‏هاي عصر خود بود و سرانجام با زهر جفا، شهيد شد. امام در اثر آن ، چند روز در بستر بیماری قرار گرفتند و در این ایام معتمد پیوسته پزشکان درباری را بر بالین امام می فرستاد تا مردم گمان کنند که حضرت از بیماری طبیعی رنج می برد.

امام پس از مدت کوتاهی بیماری شدید، در روز جمعه هشتم ماه ربیع الاول سال 260هجری هنگام نماز صبح به شهادت میرسد.

امام حسن عسکری یازدهمین امام شیعیان است که بیشتر طول عمرش را در حبس خانگی به سر می برد؛ مخصوصا به این دلیل که مشهور بود امام حسن عسکری علیه السلام صاحب فرزندی خواهد شد که به عنوان منجی آخرالزمان قیام خواهد کرد تا زمین را از عدالت پر کند.
ایشان در بیست و هشت سالگى از دنیا رفتند و دوره‏ امامتشان فقط شش سال طول کشید. بنابر تواریخ، تمام این مدت شش سال یا در حبس بودند یا اگر هم آزاد بودند ممنوع المعاشر و ممنوع الملاقات بودند. از نظر معاشرت آزادى نداشتند.

آیتمهای برنامه :

گزارش،تلفنهای مردمی، دعوت از کارشناس ، معرفی کتاب ، شعر و ... .

سال تولید: سال 1396


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو