سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

خودداری از افراط و تفریط در موضوع حقوق‌های کلان - نمایش محتوای خبر

 

 

خودداری از افراط و تفریط در موضوع حقوق‌های کلان

امام جمعه موقت زیراب سوادکوه به موضوع حقوق‌های کلان اشاره کرد و گفت: در موضوع حقوق‌های کلان از افراط و تفریط خود‌داری شود و سران قوا با حقوق‌های کلان برخورد کنند.

خودداری از افراط و تفریط در موضوع حقوق‌های کلان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه‌، حجت‌الاسلام غلامحسین ذاکری خطیب نمازجمعه زیراب سوادکوه با اشاره به ریشه‌های اصلی آسیب‌های فردی و اجتماعی در جامعه، گفت: نداشتن تقوای اعتقادی و سیاسی، عدم توجه به فراز و فرود‌های تاریخی که از دیدگاه امام علی (ع) از شاخص‌های مهم اخلاق فردی و اجتماعی است، لزوم تقویت رفتار‌های مناسب صالحان و عدم شناخت خدا از ریشه‌های اصلی آسیب‌های فردی و اجتماعی در جامعه است.

وی با بیان اینکه عدم ناظر‌ دانستن خدا در رفتار‌ها از دلایل مهم سوق یافتن جامعه به سمت مشکلات مختلف است، افزود: پایه‌های سست ایمان از دلایل اصلی ایجاد و گسترش آسیب‌های اجتماعی است.

امام جمعه موقت زیراب سوادکوه با اشاره به سالروز کشف حجاب توسط رضاخان اشاره و خاطر‌نشان کرد: بدحجابی از آسیب‌های اجتماعی جامعه امروز ما است که به دلیل اندک بودن امر به معروف و نهی از منکر انجام می‌شود و نتیجه آن را می‌توان در طلاق، بلوغ زود‌رس، اختلاف خانوادگی و ناهنجاری‌های اخلاقی دید.

ذاکری‌خطیر به مشکل ترافیک محور سوادکوه و تلف شدن وقت و ایجاد ناراحتی برای مردم اشاره کرد و افزود: تعریض مناطق باقی‌مانده و موانع موجود در منطقه سرخ‌کلا و بالا‌زیراب مرتفع شود.

وی به موضوع حقوق‌های کلان اشاره کرد و گفت: در موضوع حقوق‌های کلان از افراط و تفریط خود‌داری شود و سران قوا با حقوق‌های کلان برخورد کنند.