جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

خنثی‌کردن 120 مرحله تهاجم دریایی در خلیج عدن - نمایش محتوای خبر

 

 

خنثی‌کردن 120 مرحله تهاجم دریایی در خلیج عدن

فرمانده دانشگاه علوم دریایی نوشهر گفت: اکنون ناوگروه ما در خلیج عدن مشغول ماموریت بوده و 120 مرحله تهاجم دریایی را خنثی کرده است.

خنثی‌کردن 120 مرحله تهاجم دریایی در خلیج عدن

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، خرداد حکیمی در سخنرانی بین دو نماز جمعه امروز مرکز استان با اشاره به اینکه نیروهای مسلح فراوانی در کشور داریم که ماهیت شغلی متفاوت دارند، اظهار کرد: نیروی دریایی زیرگروه ارتش هفتم آذر ماه از سوی امام راحل به عنوان روز نیروی دریایی نامگذاری شد.

وی با اشاره به اینکه نیروی دریایی قبل از آغاز جنگ، متوجه قوای متخاصم عراق بود، افزود: نخستین قرارگاه را نیروی دریایی در بوشهر برقرار کرد که یک روز قبل از تهاجم عراق به کشور بود.

فرمانده دانشگاه علوم دریایی نوشهر با بیان اینکه عملیات پیروزمندانه مروارید، باعث از بین رفتن پشتوانه اقتصادی عراق شد، تصریح کرد: انهدام سکوها و قطع صادرات نفت عراق از اقدامات نیروی دریای جمهوری اسلامی ایران بود که در جنگ تحمیلی صورت گرفت.

حکیمی با اشاره به اینکه دوسوم از نیروی دریایی عراق در روز هفتم آذر منهم شد و بخشی از نیروی هوایی خود را هم از دست داد، ادامه داد: هم‌اکنون هم نیروی دریایی مشغول اسکورت کاروان‌های تجاری است، چون چند سالی است که کاروان‌های تجاری ما مورد تهاجم دزدان دریایی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بیش از یک‌هزار و 700 فروند از کشتی‌های تجاری ما و بیش از 3 هزار کشتی در عرصه بین‌الملل در اسکورت نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است، گفت: اکنون ناوگروه ما در خلیج عدن مشغول ماموریت بوده و 120 مرحله تهاجم دریایی را خنثی کرده است.