جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

خلع ید 105 هکتار از اراضی ملی به ارزش 60 میلیارد تومان در چالوس - نمایش محتوای خبر

 

 

خلع ید 105 هکتار از اراضی ملی به ارزش 60 میلیارد تومان در چالوس

فرماندار چالوس از خلع ید 261 فقره تجاوز به اراضی ملی به مساحت 105 هکتار به ارزش ریالی 60 میلیارد تومان در این شهرستان خبر داد.

خلع ید 105 هکتار از اراضی ملی به ارزش 60 میلیارد تومان در چالوس

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، محمدناصر زندی در آخرین جلسه شورای اداری این شهرستان که به‌مناسبت هفته منابع طبیعی و با حضور معاون عمرانی استاندار مازندران در سالن ورزشی سپاه ناحیه چالوس برگزار شد، با گرامیداشت این هفته گفت: باید در حفظ و نگهداری این عرصه‌های ملی که از گذشتگان به ارث رسیده است، تلاش کرد.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی با قدردانی از تمام کسانی که در حماسه‌آفرینی روز هفتم اسفندماه دخیل بودند، اظهار کرد: این انتخابات که در کمال صحت و سلامت و با حضور تمام مردم برگزار شد، مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی و افرادی که توقع حضور کمتر داشتند، بود.

فرماندار چالوس به تشریح پیام‌هایی که این انتخابات برای مردم و نمایندگان داشت، پرداخت و افزود: بزرگ‌ترین پیام این انتخابات توجه به حرف، نظرها و توقعات و نیازهای مردم است.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه مردم آبروی این نظام هستند، بنابراین افرادی که مسئولیت‌های مختلفی در حوزه شهرستان چالوس دارند باید در ارائه خدمت به مردم همت کنند و قدر آنها را بدانند.

زندی خطاب به نمایندگان به پیام‌هایی که این انتخابات برای آنها دارد، اشاره کرد و ادامه داد: نمایندگان نیز باید بدانند که برای مردم و به دور از هر گونه تکبر و غروری خدمت کرده و با راهیابی به مجلس مسائل اساسی مردم را بررسی کنند.

وی با اشاره به مناسبت 15 اسفند و روز درختکاری در کشور بیان کرد: در وصف منابع طبیعی و مراقبت از انفال سخن‌های زیادی گفته شده است که در این راستا مسئولانی مانند شهرداران، بخشداران و دهیاران باید در حفظ منابع طبیعی و افزایش سرانه فضای سبز تلاش کنند.

فرماندار چالوس با انتقاد از اینکه به حد مطلوب سرانه فضای سبز شهری دست نیافتیم، تاکید کرد: حفظ منابع طبیعی نیازمند تلاش مضاعف است و برای تحقق آن باید مردم را در تمام حوزه ها دخالت دهیم.

وی اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی در زمینه حفظ و نگهداری از عرصه‌های ملی و طبیعی را ضروری خواند و اظهار کرد: اگر چه در یک مقطعی منابع طبیعی مورد غفلت واقع شد، اما با تشکیل شورای حفظ بیت‌المال و همکاری دستگاه قضایی و همت بالای رئیس اداره منابع طبیعی چالوس بسیاری از این اراضی آزاد شده است.

فرماندار چالوس از خلع ید 105 هکتار از اراضی ملی به ارزش 60 میلیارد تومان خبر داد و افزود: آزادسازی سواحل نیز از دیگر موضوعاتی بود که در شهرستان چالوس مورد توجه قرار گرفت و در این راستا 14 هزار مترمربع از حریم دریا به طول سه کیلومتر آزادسازی شده است.

وی با تاکید بر اینکه حمایت از افرادی که به ساحل دریا تجاوز کردند در هیچ شرایطی پذیرفته نیست، اظهار کرد: تمام دستگاه‌ها باید در این زمینه پیش‌گام شده و به منابع طبیعی کمک کنند تا اهداف خویش را هر چه مصمم‌تر به پیش ببرد.

زندی با اشاره به نزدیکی به ایام تعطیلات نوروزی تصریح کرد: مدیران شهری باید همت کنند تا میزبانی خوبی را برای مسافران و گردشگران فراهم کنند، زیرا حق مردم است که با فضایی بهتر و چشم‌اندازی مناسب روبه‌رو شوند.

فرماندار چالوس در پایان با اشاره به اردوی کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی کشور، گفت: با توجه به اهمیت این موضوع و تببین رشادت‌های جوانان در طول جنگ و دفاع از کشور ضرورت دارد تا در اعزام مدیران دستگاه‌های اداری و اجرایی میز به این مناطق اقدامات لازم صورت پذیرد.

به گزارش فارس، در پایان این مراسم با حضور معاون عمرانی استانداری مازندران و اعضای شورای اداری شهرستان چالوس چندین اصله نهال در محوطه سالن ورزشی سپاه ناحیه چالوس غرس شد.