سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

خط انتقال گاز از دامغان به نکا سال آینده به بهره برداری می رسد - نمایش محتوای خبر

 

 

خط انتقال گاز از دامغان به نکا سال آینده به بهره برداری می رسد

' علی نبییان ' روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در عباس آباد افزود : با بهره برداری از این طرح مشکل کمبود ، قطعی و افت فشار گاز در مازندران بویژه در فصول سرما رفع خواهد شد.

وی ادامه داد : بنا به گفته مسوولان نهادهای ذیربط این خط انتقال گاز باید از مناطق سخت گذر جنگلی و کوهستانی عبور کند و به همین دلیل عملیات اجرایی آن برای پیمانکار آسان نیست.

نبییان بدون اعلام میزان پیشرفت فیزیکی و اعتبارات هزینه شده برای این طرح، اظهار داشت : با بازدیدهای به عمل آمده و بر اساس گزارش های دریافتی از مسوولان نهادهای ذیربط عملیات اجرایی این طرح به نحو مطلوب پیش می رود.

معاون استاندار مازندران همچنین برلزوم دوگانه سوز کردن مشترکان پرمصرف گاز در استان تاکید کرد و گفت : با توجه به تجربیات تلخ ناشی از قطعی و افت فشار گاز و مشکلات ناشی از آن در زمستان های سال 86 و 92 ، باید مسوولان امر برای تحقق این مهم تدابیر ویژه ای بیندیشند.

وی واحدهای خبازی، گلخانه ها، مراکز بهداشتی و درمانی، واحدهای صنعتی، معدنی و نیروگاه ها را از مشترکان پرمصرف گاز در مازندران معرفی کرد.

عملیات اجرایی خط انتقال گاز دامغان به نکا به طول حدود 170 کیلومتر و 42 اینچ در سال 86 آغازشد و بر اساس وعده های داده شده قرار بود پس از دو سال به بهره برداری برسد که چنین نشد.

تا پیش از روی کار آمدن دولت یازدهم در سال 92 تنها حدود 20 کیلومتر از این خط ساخته شده بود ولی با استقرار دولت جدید روند پیشرفت فیزیکی طرح شتاب گرفت و هم اکنون براساس آمار منابع رسمی بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

طبق برنامه این طرح با همکاری شرکت ملی انتقال گاز ایران ، سازمان حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی در حال اجرا است.

شرکت گاز مازندران بر اساس آمارهای رسمی به حدود یک میلیون و 24 هزارمشترک خانگی و 600 واحد صنعتی بزرگ در این استان خدمات ارایه می دهد.

{jcomments off}