جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

خطیب جمعه ساری : حماسه 9 دی ،روز میثاق امت با ولایت است - نمایش محتوای خبر

 

 

خطیب جمعه ساری : حماسه 9 دی ،روز میثاق امت با ولایت است

حجت الاسلام ˈیوسف یوسف پورˈ در خطبه های نمازجمعه این هفته ساری که در مصلی این شهر برگزار شد ، افزود: مردم با افزایش بصیرت سیاسی و حضور آگاهانه خود در صحنه روز نهم ماه دی سال 1388 را به حماسه ای بی بدیل در تاریخ نظام اسلامی مبدل کردند .

وی اظهارداشت: اقشار مختلف مردم و گروههای سیاسی دراین روز علاوه بر تبعیت محض از ولایت فقیه و پاسداری از ارزش های انقلاب و خون شهدا ، تمام دسایس سازمان یافته دشمنان علیه انقلاب اسلامی را خنثی کردند.

وی گفت: ابعاد و فلسفه وجودی حماسه 9 دی باید از سوی کارشناسان، نخبگان ، علما و رسانه های جمعی بدرستی مورد واکاوی قرار گیرد و برای مردم تبیین و بازگو شود.

خطیب جمعه موقت ساری افزود: ایستادگی ، مقاومت ، حضور آگاهانه ، اتحاد و همبستگی ، همدلی و برادری اقشار مختلف مردم و تمامی گروهها و جناح های سیاسی از جمله مولفه هایی است که در حماسه 9 دی تجلی و نمود عینی یافت.

حجت الاسلام یوسف پور در بخش دیگر سخنانش با اشاره به درپیش بودن هفته وقف (9 تا 15 آذر) ، بر لزوم ترویج و نهادینه کردن فرهنگ وقف درجامعه تاکید کرد و گفت: ائمه اطهار و معصومین نسبت به اجرای این سنت الهی توصیه و تاکید ویژه دارند.

امام جمعه موقت ساری افزود: خیران و نیکوکاران می توانند با وقف بخشی از اموال و دارایی های خود از اجر و ثواب اخروی برخوردار شوند.

حجت الاسلام یوسف پور با بیان اینکه ائمه اطهار و معصومین خود بزرگترین واقف هستند ، گفـت: در صورت ترویج و نهادینه شدن فرهنگ وقف ، بسیاری از مشکلات موجود در جامعه رفع خواهد شد.

وی همچنین بر لزوم احیا و شناسایی موقوفات جدید تاکید کرد و گفت: ترویج و نهادینه شدن سنت حسنه وقف نیازمند اهتمام بیشتر مسوولان و تعامل و همکاری اقشار مختلف مردم به ویژه خیران و نیکوکاران است.

وی با اشاره به برگزاری یادواره 10 و 400 شهید مازندران در هفته آینده ، گفـت: شهدا با گذشتن از جان و مال خود عزت و سرافرازی را برای نظام اسلامی به ارمغان آوردند.

وی بر لزوم پاسداری و حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی و آرمان های شهدا تاکید کرد و گفـت: رزمندگان اسلامی در هشت سال دوران دفاع مقدس با جانفشانی و ایثار و ایستادگی در برابر دشمنان ، افتخاری بزرگ برای نظام اسلامی به ارمغان آوردند.